Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="261228"]
Здоров'я сім'ї

7 ознак дефіциту цинку

0
Нестача цинку здатна спровокувати досить негативні наслідки для організму поряд з розладами кишечника, невро

Нестача цинку здатна спровокувати досить негативні наслідки для організму поряд із розладами кишечника, неврологічними та імунними проблемами. Які ознаки говорять про дефіцит цинку та як його заповнити? Про це читайте далі у статті.

Дефіцит цинку

Джерело: freepik

Цинк після заліза вважається другим найпоширенішим металом в організмі людини. У тілі дорослого міститься приблизно 2-3 г цинку. Мінерал відповідає за повноцінну та адекватну імунну відповідь, роботу мозку (він покращує пам'ять та розумову працездатність), нормальне зростання та розвиток, а також інші важливі біохімічні процеси в організмі.

Нездорове харчування найчастіше призводить до дефіциту цинку, на який, за даними ВООЗ, страждає 31% населення. Розповідаємо, які симптоми свідчать про нестачу мінералу та як це виправити.

Симптоми дефіциту цинку

1. Слабка неврологічна функція

Від цинку залежать функції зростання та розвитку людини. Нестача мінера може позначитися на уважності та призвести до рухових патологій у немовлят, які зберігаються у майбутньому.


2. Слабкий імунітет

Дефіцит цинку негативно позначається на можливості організму давати правильну імунну відповідь вірусним збудникам. Тому людина часто хворіє і страждає на такі ускладнення, як пневмонія, діарея та інші.

Цинк продукти

Джерело: freepik

3. Алергія

Цинк контролює вміст гістаміну в організмі. Його дефіцит призводить до надлишку речовини, що у свою чергу провокує ознаки алергічної реакції – свербіж, закладеність носа, кропив'янку тощо.

4. Діарея

Нестача мінералу, як повідомлялося раніше, згубно впливає на імунітет. Отже, збої у роботі організму можуть також викликати тривалу діарею.

5. Витончення та випадання волосся

Проблеми з волоссям - це завжди про внутрішні порушення, у тому числі про недостатню кількість цинку. Нестача мінералу може призвести до гіпотиреозу, який викликає витончення волосся і надалі їх випадання.

6. Проблеми з кишечником

Нестача цинку позначається на роботі ШКТ. Порушення всмоктування необхідних речовин, больові відчуття у животі та патології щитовидки – все це також наслідки дефіциту мінералу.

7. Висипання

Погіршення стану шкіри - одна зі специфічних ознак нестачі цинку. Якщо ви помітили у себе якісь висипання, варто звернутися до лікаря. Можливо, причина криється у низькій кількості цинку в організмі.

Щоб уникнути дефіциту цинку і заповнити, важливо додавати в раціон харчування продукти з високим вмістом мінералу. Це м'ясо, риба, яйця, зернові, овочі, фрукти та бобові. Також можна використовувати спеціальні добавки, але перед цим слід проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти