Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="267068"]
Здоровье семьи

6 симптомів нестачі йоду і тирозину

0
Щоб щитоподібна залоза нормально функціонувала, в організмі має бути достатня кількість йоду і тирозину. При дефіциті цих речовин

Щоб щитоподібна залоза нормально функціонувала, в організмі має бути достатня кількість йоду і тирозину. При дефіциті цих речовин в роботі органу може відбутися збій, що спричинить набір зайвої ваги й підвищений рівень тривожності. Як виявити нестачу йоду і що з цим робити — розповідаємо далі.

симптоми нестачі йоду і тирозину

Джерело: freepik

Навіщо потрібні йод і тирозин

Не всі знають, що йод нашої щитівці потрібен в комбінації з амінокислотою L-тирозину. Разом вони допомагають виробляти гормони, від яких залежить стан усього організму в цілому. Це і частота серцевих ритмів, і швидкість спалювання калорій.

Які симптоми вказують на брак речовин

Коли щитоподібна залоза припиняє нормально виробляти гормони, виникає збій. Як наслідок — людина може страждати від втоми, тривожності, раптової втрати або набору ваги. Порушується робота мозку, в результаті чого з’являється нестача енергії та витривалості. Також через дефіцит йоду і тирозину можуть початися проблеми з роботою статевих органів і молочних залоз.

О собливості тирозину

Як і йод, тирозин сприяє виробленню гормонів щитівки. Водночас він відповідає за виробництво ще інших важливих для організму речовин. Брак амінокислоти призводить до нездатності протистояти стресу, погіршенню пам’яті, стану волосся і нігтів, а також мінливості настрою.


симптоми нестачі йоду і тирозину

Джерело: freepik

 Хто в зоні ризику проблем з щитівкою

  • Потрібно пам’ятати, що йододефіцит часто зустрічається у вагітних. Йод важливий при плануванні вагітності, під час неї, після і під час годування грудьми.
  • Рівень речовини важливо контролювати у підлітків в період статевого дозрівання.
  • В зоні ризику знаходяться вегани та вегетаріанці, у яких часто виявляється нестача йоду.
  • Уважними повинні бути люди, які уникають йодованої солі в раціоні, а також жителі Європи, Нової Зеландії та Азії.

Щоб точно перевірити рівень гормонів щитівки, лікарі радять здати аналіз крові на ряд показників: загальний, ТТГ, Т4 вільний, АТПО, АТТГ, феритин, кальцій іонізований (активний), 25 (ОН) — вітамін D.

Питання стану головного ендокринного органу вимагає поглибленого вивчення, тому фахівці призначають велику кількість тестів.

Продукти з йодом та тирозином

Щоб збагатити свій організм йодом, намагайтеся додавати у свій раціон більше морепродуктів і йодовану сіль замість звичайної. А тирозин міститься у продуктах тваринного і рослинного походження. Це м’ясо птиці, риба, натуральні молочні продукти, насіння гарбуза, кунжут, банани, мигдальні горіхи та авокадо.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты