Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="269107"]
Здоров'я сім'ї

6 ознак, що у вас утворився тромб

0
Тромбоз – це небезпечний стан, у якому утворюються згустки крові всередині судин і серця. Вони перешкоджають нормальному крову

Тромбоз – це небезпечний стан, у якому утворюються згустки крові всередині судин і серця. Вони перешкоджають нормальному кровотоку в певній частині тіла, а в результаті та надходженню кисню до органів. Дізнайтеся, які ознаки вказують на необхідність негайної допомоги.

Ознаки тромбу

Джерело: Freepik

Наслідки тромбозу можуть бути різними, найчастіше це інсульт чи інфаркт. Але все залежить від розміру і місця утворення тромбу - можливо як оніміння кінцівок, так і смерть. Хто знаходиться в зоні ризику утворення тромбу і як зрозуміти, що у вас з'явився тромб – розповідаємо далі.

Хто схильний до тромбозу

Є кілька причин утворення тромбів: крихкість і ламкість судин, уповільнення припливу крові, підвищена згортання крові, лейкоз та інші. На підставі цих даних фахівці склали список із 15 факторів, які вказують на схильність людини до утворення тромбів у певний період життя або загалом. Якщо ви помічаєте подібність із зазначеними ознаками, обов'язково обстежуйте своє здоров'я.

 • Вік понад 40 років
 • Ожиріння (індекс маси тіла вище 30)
 • Операції та подальше лікування у лежачому положенні
 • Травми та переломи ніг, через які довелося дотримуватися постільного режиму більше 3 діб
 • Вагітність та післяпологовий період
 • Вживання гормональних ліків та оральних контрацептивів
 • Регулярні та тривалі авіаперельоти
 • Варикозне розширення вен
 • Хронічна серцева недостатність
 • Онкологія та пов'язана з нею хіміотерапія
 • Тяжке ураження легень
 • Перенесений інсульт
 • Інфекційні захворювання з тяжким перебігом
 • Перенесений венозний тромбоз або генетична схильність

Симптоми тромбу, що утворився.

Симптоми тромбу

Джерело: Freepik

судоми

Судоми, що регулярно виникають, через які аж «зводить» кінцівку, говорять про порушення кровообігу. Імовірність виникнення тромбу в такому разі дуже висока, тому варто обов'язково перевірити здоров'я.


Набряклість кінцівки

Якщо тромб утворився в судинах руки чи ноги, ця частина тіла може набрякати. При цьому набряклість може бути як локальна, так і поширитись по всій кінцівці. Якщо ніяких фізичних пошкоджень, які можуть спричинити набряк не було, ймовірною причиною може бути тромб.

Зміна кольору шкіри

Оскільки тромб перешкоджає надходженню крові в певні ділянки тіла, в місці судини можуть бути виснажені, а в іншому - навпаки. У такому випадку на одній частині хворої кінцівки буде почервоніння, а поруч бліда шкіра, можливо, з синюватим відтінком.

Зміна температури шкіри

У місці достатнього припливу крові шкіра буде гарячою, а там, куди кров не надходить через тромб, сухішу і холоднішу.

Різкі болі в кінцівці

Це один із небагатьох симптомів, що вказують на тромбоз глибоких вен. Через тромб утворюється серйозне порушення кровообігу. Зазвичай воно проявляється пульсуючим болем біля литкового м'яза або м'яза стегна.

Безпричинні напади нудоти та блювання

За даними фахівців, симптоматично виявити тромб у внутрішніх органах набагато складніше. Однак раптові напади нудоти без причини можуть бути спровоковані порушенням кровопостачання в кишечнику. Те саме стосується блювання, яке не дає почуття полегшення.

Обов'язково зверніться до лікаря, якщо ви помічаєте в себе зазначені ознаки.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти