Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="266589"]
Здоров'я сім'ї

6 медичних послуг, які дитина має право отримати безкоштовно

0
Кожна дитина в Україні має право на отримання безкоштовної медичної допомоги. Розповідаємо, які послуги для дітей у 2021 році

Кожна дитина в Україні має право на отримання безкоштовної медичної допомоги. Розповідаємо, які послуги для дітей у 2021 році передбачаються програмою медичних гарантій.

Які медичні послуги безкоштовні для дітей

Джерело: freepik

У будь-якій цивілізованій державі кожна дитина має право на якісну та доступну медичну допомогу, у тому числі й в Україні. До програми медичних гарантій входять найважливіші послуги, серед яких консультація, обстеження, госпіталізація, операції та реабілітація.

Які медичні послуги безкоштовні для дітей: список

Дані послуги для пацієнтів проводять безкоштовно в період від народження до досягнення повноліття. До списку основних процедур входять такі:

  • Медична допомога у разі народження. Цю послугу повністю покриває Програма медичних гарантій;
  • Вакцинація згідно з Національним календарем щеплень;
  • Перелік послуг на первинному рівні надання медичної допомоги;
  • Консультації вузьких спеціалістів з електронного спрямування лікаря первинки;
  • Невідкладна та планова стоматологічна допомога;
  • Стаціонарна допомога, включаючи необхідні операції, та інше.

За даними ЦОЗ, усі консультації та призначення щодо здоров'я дитини може проводити сімейний лікар чи педіатр. Для цього достатньо підписати декларацію після народження малюка. Укласти медичну угоду можна на сервісі е-Малятко.


В електронному документі міститься інформація про дитину та підтвердження про її народження. Це прискорить процес підписання декларації з педіатром, оскільки на момент підписання всі дані будуть уже в системі, у тому числі стан здоров'я малюка. На сьогодні сформовано майже 150 тис. медукладів щодо народження дитини.

здоров'я дитини

Джерело: freepik

Варто зазначити, що декларацію із сімейним лікарем чи педіатром укладають батьки чи опікуни дитини. Відомо, що серед 31,2 млн українців, які вже мають декларацію, 6,7 млн ​​— діти. З них 1,9 млн. віком до 5 років і 4,8 млн. — від 5 до 17 років.

При цьому 14-річні діти за наявності паспорта можуть самостійно підібрати собі лікаря та укласти декларацію. А ось за дітей молодших за цей вік договір підписує один із батьків.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти