Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="259930"]
Здоров'я сім'ї

5 речей, які не можна робити при герпесі на губах

Old date:
Current date: 2022.07.03
New date: 2020.12.16
0
Прийшли холоди, і в багатьох із нас прокинувся герпес. Чому з'являється застуда на губах, чи можна назавжди позбавитися герпесу, як

Прийшли холоди, і в багатьох із нас прокинувся герпес. Чому з'являється застуда на губах, чи можна назавжди позбавитися герпесу, як відбувається зараження і чого не варто робити при герпесі? Дізналися у лікарів та ділимося з вами!

Як позбутися герпесу

Джерело: Freepik

Чому виникає герпес?

За даними експертів ВООЗ, вірусом герпесу заражено понад 95% населення світу. По суті він є майже у кожного з нас. Але хворіють не всі. Все залежить від загального здоров'я. Якщо організм ослаблений частими застудами, ендокринними захворюваннями, дефіцитом вітамінів, порушеннями шлунково-кишкового тракту або стресами, будь-який протяг розбудить вірус. І висипання з'являться знов. Часті загострення герпесу можуть бути зумовлені генетично. Пов'язані вони з «поломкою» противірусного імунітету, що передається у спадок.
Як позбутися герпесу назавжди

На жаль це неможливо. Якось потрапивши в організм, вірус на все життя залишається в нервовій системі. Просто до певного часу він «впадає в сплячку». А при ослабленні імунітету, хворобах, стресі або інших несприятливих факторах прокидається і дається взнаки висипаннями на шкірі та слизових оболонках. Ліки, які б повністю виліковували герпес, поки що немає. Усі препарати лише пригнічують розмноження вірусу, але видаляють фрагменти вірусної ДНК з нервових клітин.

Як відбувається зараження герпесом?

Як відбувається зараження герпесом?

Джерело: Freepik

Переважно контактним шляхом. Загальний посуд, рукостискання, інтимна близькість, поцілунки – все, що завгодно. Хворій людині досить один раз торкнутися губ, на яких ще не повністю підсохли скоринки від висипань (і після цього не вимити руки), і вірусні частки він залишатиме на всіх предметах, які торкається.


Вірус герпесу досить живучий. Він добре переносить перепади температур та УФ-випромінювання. Підхопити його у громадських місцях дуже легко. Наприклад, при попаданні на металеві, дерев'яні та інші поверхні (а також грошові купюри) він може прожити 2 години. На вологих предметах та мокрих тканинах (наприклад, рушник) – до 6 годин.

Коли є висипання, ймовірність зараження – найвища. Але навіть у прихованій формі герпес може бути заразний, хоч і значно меншою мірою. Передача інфекції може статися через невидимі мікротравми шкіри та слизових оболонок.


Що робити, якщо герпес виникає постійно?

Що робити при герпесі

Джерело: Freepik

Якщо «застуда» на губах з'являється не частіше 3-4 разів на рік, турбуватися нема про що. Системних збоїв у організмі, швидше за все, немає. Важливо лише навчитися швидко знімати загострення. Допоможуть у цьому противірусні мазі та креми. У період рецидиву користуйтеся лише індивідуальним посудом, рушником та іншими предметами особистої гігієни. Якщо загострення відбуваються частіше за 5 разів на рік, варто звернутися до імунолога. Завдання лікаря – довести вірус до стану сплячки та одночасно усунути порушення імунної системи.


Що не можна робити при герпесі

  1. Чекати! Використовуйте антивірусний засіб вже при появі симптомів-провісників (Ацикловір, Зовіракс, Герпевір та ін.). Відчули свербіння, печіння чи поколювання в губах? Тут же дійте! Тоді з'явиться шанс запобігти появі бульбашок.
  2. Припікати бульбашки йодом чи спиртом. На вірус припікання ніяк не вплинуть, а от опік шкіри можуть принести.
  3. Наносити мазь пальцем. Доторкнувшись цим пальцем до іншої ділянки тіла, ви рознесете інфекцію. Наносите лікувальну мазь ватною паличкою.
  4. Фарбувати губи. Інакше помада стане джерелом інфекції, і її доведеться викинути.
  5. Цілуватися і займатися оральним сексом доти, доки герпес повністю не пройде.

Бажаємо здоров'я та нехай герпес обходить стороною!


Джерело: журнал «Ліза»Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x