Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="260673"]
Здоров'я сім'ї

5 симптомів нестачі вітамінів групи В

0
Дефіцит важливих вітамінів, що допомагають організму виробляти енергію, остро відчувається симптомами, на які ми рідко звертаємо.

Дефіцит важливих вітамінів, що допомагають організму виробляти енергію, остро відчувається симптомами, на які ми рідко звертаємо увагу. Розповідаємо, які ознаки говорять про шлюб необхідних для нашого організму речовин.

Дефіцит вітамінів групи B

Джерело: freepik

Вітаміні групи B сприяють перетворенню калорій на енергію. Одним з найважливіших серед них є В12, який впливає на виробництво ДНК, здоров'я клітин нервної та кровеносної системи.

У більшості випадків ми отримуємо добову дозу (2,4 мкг) разом з їжею. При неправильному раціоні людина може зіткнутися з дефіцитом речовин. Розповідаємо, які симптоми попереджають про брак вітамінів групи В.

Втома

Почуття втоми навіть при мінімальних діях може бути спричинене дефіцитом витамину В12. Через це у людини нерідко розвивається мегалобластна анемія, при якій організм виробляє незрілі еритроцити і тим самим важливі органи недоотримують кисень.


Оніміння в руках і ногах

Вітамін В12 впливає на вироблення мієліну, захисного покриття для нервів. При його нестачі нерви стають беззахисними, через що можна відчути легке поколювання або навіть оніміння в руках та ногах.

Депресія

Вчені пов'язують розвиток депресії з дефіцитом витамину В12, оскільки він бере участь у виробництві серотоніну. Також В12 потрібний для зв'язку між нейронами, порушення якого теж призводить до психологічного захворювання. Якщо в останній годині ви помічаєте в собі апатію, відсутність радості, енергії, рекомендується перевірити рівень витамину В12.

Як перевірити здоров'я

Джерело: freepik

Блідість

Блідість або жовтуватий відтінок шкіри – теж говорити про брак витамину В12. Клітини не отримують достатньо кислорода, тому відбувається зміна кольору обличчя. Крім того, цей симптом свідчить про такі серйозніші недуги, як гепатит або рак печінки. Тому обов'язково звертайтесь до лікаря.

Проблеми з пам'яттю

Метаболічні процеси в мозку теж не обходяться без витаминів групи В. Саме тому їх дефіцит здатний спровокувати серйозні проблеми з пам'яттю та розвиток деменції. Якщо ви помітили у собі труднощі із запам'ятовуванням або обробкою інформації, варто проконсультуватися зі спеціалістом.

Зверніть увагу, що люди старше 50 років у зоні ризику дефіциту витамину В12. Це пов'язано з тим, що для засвоєння речовини потрібна шлункова кислота, а вона з роками виробляється менше. Тому після 50-ти років рекомендується робити розгорнутий аналіз крові та перевіряти рівень всіх вітамінів і мікроелементів.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти