Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="265627"]
Здоров'я сім'ї

5 ознак виснаження організму

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2021.05.07
0
Часом наш організм сам намагається сказати, що настав час сповільнитися, але ми звикли всі сигнали списувати на втому. Британський дієто

Часом наш організм сам намагається сказати, що настав час сповільнитися, але ми звикли всі сигнали списувати на втому. Британський дієтолог Кларісса Ленхерр назвала кілька ознак, які допоможуть відрізнити серйозне виснаження організму від втоми.

5 ознак виснаженого організму

Джерело: freepik

Як пояснила спеціалістка, виснаження або надмірна втома можуть так само сильно позначитися на психічному здоров'ї та настрої, як і на тілі.
Одна з ознак такого стану — перепади настрою, які починають з'являтися найчастіше. Тривожним дзвіночком експерт також називає недосипання та почуття втоми навіть після нормального сну (7-8 годин).

"Якщо ви висипаєтеся щоночі, але не відчуваєте себе відпочиваючим або енергійним і, як і раніше, відчуваєте млявість, у вас можуть бути проблеми", - сказала Кларісса.


Щоб налагодити режим сну, Ленхер рекомендує уникати вживання кофеїну на ніч і не користуватися гаджетами.

симптоми

Джерело: freepik

Ще про виснаження говорять зміни у харчуванні та вазі. Може з'явитися потяг до калорійнішої їжі, яка згодом призведе до набору кілограмів. Таким чином, зазначає експерт, організм реагує на нестачу енергії.


Якщо вас раптово потягнуло на продукти, що містять швидкодіючі вуглеводи, цукор та кофеїн, можливо, організм потребує відпочинку та поживних речовин.

Також виснаження дається взнаки впливом на когнітивні функції. Помутніння розуму, зміна пам'яті, зниження концентрації - все це говорить про надмірну втому.

Ну і найочевиднішим фактором лікар назвала випадання волосся та сухість шкіри.


«Ми можемо помітити, що шкіра стає більш сухою, похмурою або схильною до висипань, а наше волосся витончується і починає випадати»,


- Уклала експерт.


Якщо хоча б одна із зазначених ознак триває більше двох тижнів, необхідно якнайшвидше пройти обстеження. Такі симптоми можуть бути спричинені порушеннями у здоров'ї. Панікувати не потрібно, але виявити пильність до власного стану варто.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x