Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="223430"]
Здоровье семьи

5 ознак, що дитина насправді тоне: важливо знати!

0
Статистика рятувальників відкриває жахливі факти: кожна друга дитина, що потонула, була всього в декількох метрах від батьків. Як ж

Статистика рятувальників відкриває жахливі факти: кожна друга дитина, що потонула, була всього в декількох метрах від батьків. Як же так відбувається і чому дорослі не рятують потопаючих дітей?

людина тоне

Джерело: Freepik

Не треба звинувачувати дорослих за недбальство. Проблема в тому, що про чіткі правила безпеки на воді не говорять повсюдно, і часто ми маємо неправильне уявлення про те, як виглядає потопаюча людина. Дев’ять з десяти людей напевно будуть стверджувати, що той, хто тоне, кличе на допомогу і махає руками. Це і є фатальною помилкою.

Про інстинктивну реакцію людини, що тоне

Коли людина тоне, її організм мобілізується, вимикаючи другорядні функції і активізуючи життєво важливі. Крик (голос) — це другорядна функція дихальної системи, вона відключається, так як організм концентрує всі зусилля для того, щоб отримати кисень.

Широко розкинуті руки потопаючої людини роблять інстинктивні рухи, що допомагають виштовхувати тіло на поверхню води, ноги при цьому перебувають у вертикальному положенні, людина не може ними поворухнути, щоб виплисти. Тобто про те, щоб помахати руками, не може бути й мови, це неможливо, адже саме руки тримають людину на плаву. Для рятувальника це також означає, що той, хто тоне, не зможе вхопитися за коло або за руку, його необхідно буквально витягувати. Расфокусований «скляний» погляд — ще одна перешкода в цьому стані.


Ознаки того, що людина тоне

Джерело: Freepik

 Ознаки того, що людина тоне

У вас є 20-60 секунд, щоб врятувати людину — саме на стільки вистачить мобілізаційних зусиль організму, після чого знесилене тіло зануриться в воду. Отже, як виглядає потопаючий?

  • Рот знаходиться чітко над водою, тоді як вся голова — у воді, відкинута назад.
  • Людина то занурюється, то спливає, як поплавок, при цьому часто і судорожно ковтаючи повітря.
  • Не спостерігається руху ногами, вертикальне положення у воді.
  • Очі або розфокусовані, або закриті. Може бути волосся на обличчі.
  • Якщо вищеописані ознаки не здаються вам чіткими, є простий спосіб виявити потопаючу людину: запитайте її, чи не потрібна допомога. Якщо немає відповіді — негайно пливіть в її сторону.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты