Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273515"]
Все буде УКРАЇНА!, Здоров'я сім'ї

4 поради, як захиститися у разі ядерного удару

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.04.07
0
Побоювання щодо можливого використання росією ядерної зброї давно бушують серед міжнародних ескпертів. Ми з вами розуміємо, що для

Побоювання щодо можливого використання росією ядерної зброї давно бушують серед міжнародних ескпертів. Ми з вами розуміємо, що для вирішення, то вже край ідіотизму. Та всяке може статися, бо ворог, очевидно, не сповна розуму. Знати, як врятуватися в разі найгіршого сценарію, лишним не буде. Ділимося корисними порадами.

4 поради, як вижити в разі ядерного удару

Джерело: Freepik

Зазначимо, що українські спеціалісти піддають сумніву ймовірність використання росією ядерки. Якщо ж ворог реально ухвалить рішення атакувати Україну таким чином, то навряд чи використовуватиме ядерне зброю великої потужності. Науковець-хімік Гліб Репіч вважає, що країна-агресора могла б залучити для війни з Україною тактичне ядерне зброю меншої потужності. При такому розкладі шанс вижити набагато більший, якщо виконувати наведені поради. Про це експерт розповів у колонці для журналу НВ.

1. Підготуйтеся

Коли нависне загроза ядерного удару, треба підготувати запас їжі та води на кілька днів, аптечку, фонарик, радіо на батарейках та самі батарейки відповідно.

2. Слідкуйте за сигналами повітряної тривоги

Гліб Репіч вважає, що удар може бути завданий тактовним ядерним оружням, яке несуть «Іскандери» або крилаті ракети. Щоб доїхати, їм потрібна година, а отже буде можливість сховатися в бомбосховищі або метро. Укриття в підвалі залізобетонного будинку також може знизити ризик від світлового випромінювання, радіації та ударної хвилі.


3. Треба прийняти йод

Через 10-15 хвилин після вибуху рівень радіації на місцевості почне зростати. У перші години він буде настільки сильним, що менше ніж за годину може вбити. Якщо не буде вітру, то радіоактивне ураження сягне за десятки, а то й сотні кілометрів від епіцентру. З часом рівень радіації почне спадати, оскільки радіоактивні ізотопи дуже короткоживучі. Поки рівень радіації не знизиться до безпечного ліпше не евакуюватися. За перші 24 години він здатний зменшитися на 80%, а отже в укритті доведеться чекати добу-дві, а краще більше.

4. Слідкуйте за новинами

Радіо на батарейках допоможе бути на зв'язку, бо за такого удару мобільний зв'язок і інтернет працювати не будуть. Слідкуйте за повідомленнями від військових та ДСНС про подальші дії та евакуацію.

Панікувати не треба. Ці правила треба мати на увазі на крайній випадок. Віримо у победу і зберігаємо спокій!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти