Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277150"]
Женское здоровье

Як зменшити ризики захворіти на рак шийки матки: поради від МОЗ

0
Чи знаєте ви, що рак шийки матки можна попередити? В МОЗ розповіли як зменшити ризики захворіти на цю хворобу. Рак шийки матки н�

Чи знаєте ви, що рак шийки матки можна попередити? В МОЗ розповіли як зменшити ризики захворіти на цю хворобу.

жінка рак шийки матки:

Джерело: freepik

Рак шийки матки найчастіше виявляють у жінок старших за 30 років. На ранніх стадіях він зазвичай має безсимптомний перебіг, що ускладнює його виявлення.

Коли ж рак продовжує розвиватися, жінка може помітити такі симптоми:

 • вагінальні кровотечі після статевого акту, між місячними або після менопаузи;
 • рясніша ніж зазвичай менструація;
 • водянисті кров’янисті виділення з піхви, що можуть мати сильний та неприємний запах;
  біль під час статевого акту.

Під час серйозніших стадій хвороби, коли рак поширюється на інші тканини та органи, можуть спостерігатися:


 • утруднене або хворобливе випорожнення або кровотеча з прямої кишки під час випорожнення;
 • утруднене або хворобливе сечовипускання або кров у сечі;
 • біль в ділянці малого таза, попереку, внизу живота;
 • набряклість ніг;
 • втрата ваги;
 • відчуття втоми.
жінка, гінекологія рак шийки матки:

Джерело: freepik

Важливо звернутися до лікаря, якщо ви маєте подібні ознаки чи симптоми, адже якщо вони спричинені раком, раннє виявлення захворювання означатиме більшу ймовірність успішного лікування. Не забувайте також про регулярні профілактичні візити до гінеколога.

Способи профілактики захворювання

Регулярно проходьте ПАП-тест

Усі жінки мають раз на рік проходити обстеження у сімейного лікаря та гінеколога. Саме ці спеціалісти визначають, які види діагностики варто пройти для підтримання здоров’я та раннього виявлення можливих онкологічних захворювань.  Наприклад, жінкам віком 30–49 років варто регулярно робити скринінг. Інтервали між такими обстеженнями не повинні перевищувати 5 років, рекомендовано робити їх раз на 3 роки.

Один із видів дослідження, який використовують для виявлення захворювання, є мазок Папаніколау (або ПАП-тест). Він допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки, які зазвичаай на 100% виліковні, але без належного лікування можуть призводити до розвитку раку.

гінекологія, матка рак шийки матки:

Джерело: freepik

Вакцинуйтеся проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)

Щеплення проти ВПЛ ― доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вона на 90% зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Щеплення дівчатам рекомендують робити у віці 9–14 років ще до початку статевого життя. Проте вакцинувати варто і хлопців, адже вони можуть бути носіями ВПЛ. Щеплення захищає від розвитку таких видів раку як рак шийки матки, порожнини рота й горла, статевих органів і ануса. Вакцина проти ВПЛ також рекомендована людям віком до 26 років, якщо вони ще не вакциновані. Однак дорослі віком від 27 до 45 років, можуть також зробити вакцину проти ВПЛ після спілкування з лікарем.

Практикуйте безпечний секс

Ризик розвитку раку шийки матки можна знизити, вживаючи заходів із запобігання інфекціям, що передаються статевим шляхом. Використовуйте презерватив під час кожного статевого акту та обмежте кількість сексуальних партнерів.

Відмовтеся від куріння

Куріння пов’язують із розвитком плоскоклітинного раку шийки матки. Тож якщо ви не курите, – не починайте. Якщо ж курите, поговоріть зі своїм сімейним лікарем про можливі рішення, які допоможуть вам кинути палити.

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAМетки:
рак
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты