Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="277150"]
Жіноче здоров'я

Як зменшити ризики захворіти на рак шийки матки: поради від МОЗ

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2023.01.20
0
Знаєте ви, що рак шийки матки можна попередити? У МОЗ розповіли як зменшити ризики захворіти на цю хворобу. Рак шийки матки

Знаєте ви, що рак шийки матки можна попередити? У МОЗ розповіли як зменшити ризики захворіти на цю хворобу.

жінка рак шийки матки:

Джерело: freepik

Рак шийки матки найчастіше виявляють у жінок старших 30 років. На ранніх стадіях він зазвичай має безсимптомний перебіг, що ускладнює його виявлення.

Коли ж рак продовжує розвиватися, жінка може помітити такі симптоми:

 • вагінальні кровотечі після статевого акту, між місячними або після менопаузи;
 • рясніша ніж зазвичай менструація;
 • водянисті кров'янисті виділення з піхви, що можуть мати сильний та неприємний запах;
  біль під час полового акту.

Під час серйозних стадій хвороби, коли рак поширюється на інші тканини та органи, можуть спостерігатися:


 • утруднене або хворобливе випорожнення або кровотеча з прямої кишки під час випорожнення;
 • утруднене або хворобливе сечовипускання або кров у сечі;
 • біль у ділянці малого таза, упопереку, внизу живота;
 • набряклість ніг;
 • втрата ваги;
 • відчуття втоми.
жінка, гінекологія рак шийки матки:

Джерело: freepik

Важливо звернутися до лікаря, якщо ви маєте подібні ознаки чи симптоми, адже якщо вони спричинені раком, раннє виявлення захворювання означатиме більшу ймовірність успішного лікування. Не забувайте також про регулярні профілактичні візити до гінеколога.

Способи профілактики захворювання

Регулярно проходьте ПАП-тест

Усі жінки мають щороку проходити обстеження у сімейного лікаря та гінеколога. Саме ці спеціалісти визначають, які види діагностики варто пройти для підтримання здоров'я та раннього виявлення можливих онкологічних захворювань. Наприклад, жінкам віком 30-49 років варто регулярно робити скринінг. Інтервали між такими обстеженнями не повинні перевищувати 5 років, рекомендовано робити їх раз на 3 роки.

Один із видів дослідження, який використовують для виявлення захворювання, є мазок Папаніколау (або ПАП-тест). Він допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки, які зазвичай на 100% виліковні, але без належного лікування можуть призводити до розвитку раку.

гінекологія, матка рак шийки матки:

Джерело: freepik

Вакцинуйтеся проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)

Щеплення проти ВПЛ - доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вона на 90% зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Щеплення дівчатам рекомендують робити у віці 9–14 років ще до початку статевого життя. Проте вакцинувати варто і хлопців, адже вони можуть бути носіями ВПЛ. Щеплення захищає від розвитку таких видів раку як рак шийки матки, порожнини рота та горла, статевих органів та ануса. Вакцина проти ВПЛ також рекомендована людям віком до 26 років, якщо вони ще не вакциновані. Однак дорослі віком від 27 до 45 років, можуть також зробити вакцину проти ВПЛ після спілкування з лікарем.

Практикуйте безпечний секс

Ризик розвитку раку шийки матки можна знизити, вживаючи заходів із запобігання інфекціям, що передаються статевим шляхом. Використовуйте презерватив під час шкірного статевого акту та омежте кількість сексуальних партнерів.

Відмовтеся від куріння

Куріння пов'язують із розвитком плоскоклітинного раку шийки матки. Тож якщо ви не курите, – не починайте. Якщо ж курите, поговоріть зі своїм сімейним лікарем про можливі рішення, які допоможуть вам кинути курити.

Джерело


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Мітки:
рак
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти