Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="221606"]
Женское здоровье

Як прибрати живіт після пологів: 5 порад для боротьби з діастазом

0
Після пологів багато мам зіштовхуються з проблемою розбіжності прямих м'язів живота або діастазом. Дізнаємося, які є способи позба

Після пологів багато мам зіштовхуються з проблемою розбіжності прямих м’язів живота або діастазом. Дізнаємося, які є способи позбавлення від цієї проблеми і про її профілактику!

Як прибрати живіт після пологів

Джерело: instagram @zyryanov.school

Під час вагітності м’язи преса розходяться в сторони, з’єднувальні сухожилля натягуються, дозволяючи животику рости. При нормальному кровообігу і достатньому вмісту колагену, після пологів відстань між прямими м’язами повертається в норму. Але, на жаль, так відбувається не завжди.

Діастаз живота поділяють на три стадії:

 • 2-5 см розбіжності
 • 5-10 см
 • більше 10 см
Як прибрати живіт після пологів

Джерело: Instagram @stephynow

ДІАСТАЗ: ЧИ БУДЕ ВІН У ВАС?


Якщо ви хочете наперед визначити, чи буде у вас діастаз, то це не так легко. Схильність до діастазу залежить від таких факторів:

 • генетика — якщо у вашої мами і бабусі була така проблема, то у вас, ймовірно, теж буде;
 • спосіб життя;
 • ступінь «спортивності» тіла;
 • розвиток вагітності — якщо під час вагітності ви набрали понад 12 кг, то є ризик, що диастаз після пологів з’явиться.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО У ВАС ДІАСТАЗ М’ЯЗІВ ЖИВОТА?

Діастаз живота добре видно навіть неозброєним оком. Якщо ви ляжете на підлогу рівно і напружите живіт, то зможете намацати відстань між прямими м’язами. Також можете лягти, відірвавши лопатки від поверхні, і подивитися на свій прес: якщо він у вигляді «будиночка», значить ця проблема вас наздогнала.

Як прибрати живіт після пологів

Джерело: Instagram @stephynow

ЩО РОБИТИ?

Потрібно ретельно стежити за своїм тілом, адже діастаз не проходить сам по собі, а навпаки — може тільки збільшуватися. А це вже загрожує деформацією внутрішніх органів і опущеними деяких з них.

Щоб запобігти цій проблемі, потрібно задуматися про неї ще до вагітності: займатися спортом, особливо приділяти увагу пресу, правильно харчуватися, споживати продукти з великою кількістю білка і амінокислот.

ЯКЩО ПРОФІЛАКТИКА ВЖЕ НЕ ДОПОМОЖЕ

Якщо після пологів ви побачили, що проблема діастаза з’явилася, у вас є всього пара місяців, щоб це виправити. Для цього вам потрібні спеціальні вправи, які не створюватимуть внутрішньочеревного тиску. Активно їжте м’ясо і амінокислоти, які допомагають «будувати» м’язи і сухожилля.

Якщо ж після пологів пройшло вже більше 3-х місяців, потрібно терміново брати себе в руки і діяти. На жаль, без оперативного втручання цю проблему не вирішити, але можна знизити ризик опущення органів — качати м’язи спини. Також важливо створити міцний каркас з м’язів, працюючи над прямими м’язами живота, косими і зубчастими м’язами.

Як прибрати живіт після пологів

ДжерелоInstagram @stephynow

ПРОТИ ДІАСТАЗА ДОПОМОЖУТЬ

 1. Щоденні вправи, які не створюють внутрішнього тиску ( «вакуум» живота, дихальна гімнастика, планка), вправи для найширших м’язів спини і грудних м’язів.
 2. Продукти з великим вмістом колагену і вітаміну Е, наприклад: яловичина, індичка, лосось, морепродукти, морква, капуста, горіхи, оливки, шпинат.
 3. Зміцнення судин і дренаж лімфи: контрастний душ, скраби, обгортання для тіла.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты