Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="176086"]
Жіноче здоров'я

Вчені розповіли, який бонус грудне вигодовування дає мамі

0
Останні дослідження довели, що грудне вигодовування приносить користь не тільки малюкові, а й впливає на здоров'я мам у майбутньому.

Останні дослідження довели, що грудне вигодовування приносить користь не лише малюкові, а й впливає на здоров'я мами.

грудне годування

Джерело: instagram @mammolog_kz

Щорічно з 1 по 8 серпня у всьому світі проходить тиждень підтримки грудного вигодовування. Підтримаємо грудне вигодовування разом!

У дослідженні були використані дані Національного інституту здоров'я дітей та розвитку людини та Національного інституту серця, легенів та крові. У ньому взяли участь 678 жінок, які перебували на обліку у 52 клініках у Мічигані в період з 1998 по 2004 рік. На момент участі у дослідженні вони були вагітні, і протягом наступних 11 років, вчені спостерігали за станом їх здоров'я.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

 Жінки були поділені на три групи: ті, хто ніколи не годував грудьми (157 жінок); ті, хто годував грудьми менше шести місяців (284 жінки), і ті, хто годував грудьми протягом шести місяців і більше (133 жінки). Окремо аналізували дані жінок, які мали високий кров'яний тиск під час вагітності, і тих, хто мав нормальний кров'яний тиск під час вагітності.


У середньому жінки, які довше годували грудьми, були старшими, мали нижчий індекс маси тіла та вищий соціально-економічний статус. Дослідники також виявили, що жінки з нормальним артеріальним тиском під час вагітності, які годували грудьми протягом шести місяців і більше, мали значно вищий рівень «хорошого» холестерину, нижчий рівень вмісту тригліцеридів та вищу товщину сонної артерії порівняно з тими, хто ніколи не годував грудьми.

Отримані дані дозволяють припустити, що жінки можуть знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань шляхом вигодовування груддю протягом як мінімум шести місяців під час кожної вагітності. На думку вчених, одна з гіпотез полягає в тому, що грудне вигодовування збільшує експресію гормону окситоцину, що може знижувати кров'яний тиск. Також було висунуто припущення, що лактація може протидіяти деяким метаболічним змінам, які відбуваються під час вагітності.

«Дослідження довело, що лактація важлива не лише для дитини, а й для матері. Ми з'ясували, що грудне вигодовування має кардіозахисні властивості, про що свідчить «хороший» холестерин та маркери ризику серцево-судинних захворювань», — відзначив Маламо Контуріс, доктор медичних наук, кардіолог з Університету Піттсбурга та провідний автор дослідження.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти