Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="228007"]
Жіноче здоров'я

Секс та грудне вигодовування: як змінюється лібідо мами

0
Годування дитини грудьми може викликати зміни у вашому сексуальному житті. Це нормально! У статті ми поговоримо про те, як грудне

Годування дитини грудьми може викликати зміни у вашому сексуальному житті. Це нормально! У статті ми поговоримо про те, як грудне вигодовування може вплинути на інтимні стосунки між подружжям.

грудне вигодовування, секс, секс і ГВ, лібідо, як змінюється секс у мами, що годує, психологія сімейних відносин, секс при ГВ, вагітність і ГВ, сексуальні відносини після пологів, секс після пологів, сексуальні відчуття жінки після пологів, сексуальні відчуття при ГВ

Джерело: GettyImages

Ми з вами все знаємо про пролактин і окситоцин. Ці гормони є провідними під час годування груддю, завдяки їм деякі жінки дуже змінюються, у тому числі й у сексі.

Кількість пролактину під час грудного вигодовування збільшується, щоб "готувати" грудне молоко, також він пригнічує овуляцію - щоб знизити можливість появи нових малюків. Він може проводити зниження лібідо.

Ксенія Соловей
Ксенія Соловей
Консультант з лактації

Не лякайтеся – зниження лібідо трапляється не з усіма. У деяких жінок, навпаки, гормони грудного вигодовування викликають піднесення сексуальної енергії. Цікаво й те, що багато жінок відзначають, ніби відчувають під час годування грудьми відчуття, подібні до оргазму. Це не сексуальна реакція, а гормональна.
Під час годування груддю у вашому організмі підвищується рівень окситоцину (як і при оргазмі), тому ви можете переживати подібні почуття, це нормально.


Відомо, що 33-50% матерів-годувальниць описують деякі моменти грудного вигодовування як еротичні, показуючи, що почуття абсолютно нормальні і поширені. Тому ніколи не соромтеся реакції свого тіла. Ваше лібідо може змінюватись у різні періоди після пологів, і не завжди це залежить від грудного вигодовування.

Турбота про дитину та зниження лібідо

На бажання сексуальних стосунків жінки впливають багато факторів. Один із них – жінка повинна мати сили для інтимних стосунків. Догляд за немовлям – це велика фізична та емоційна робота.

Протягом дня малюк забирає багато маминої уваги та сил — часто годується грудьми, його треба заколисувати, носити на руках, купати-перевдягати, укладати спати… Буває, що у малюка трапляються складні дні, коли він вимагає 100% включеності мами. У перші місяці після народження жінка може просто не встигати поїсти, мати недостатньо часу для сну, щоб відновитися. І на цьому тлі бувають ситуації, що жінка хотіла б інтимних стосунків, але як тільки її голова стосується подушки, вона засинає.

ВИХІД: мамі, що годує, потрібна підтримка як емоційна, так і фізична з боку чоловіка або інших помічників. Можливість робити невеликі перерви у її «роботі» мамою та господаркою будинку. Взагалі робота мамою — найскладніша і найвідповідальніша, жінка при цьому не має перерв на обід, вихідних чи відпустки. Тому дуже важливо спланувати час та допомогу мамі, щоб вона могла подбати про себе: протягом дня — сходити спокійно в душ, випити смачний чай/каву, почитати, подивитися кіно. Це питання, яке необхідно обговорювати на сімейній раді обом подружжю — розподіляти сімейні обов'язки та планувати відпочинок.

Про що треба подбати?
Під час грудного вигодовування жіночий організм виробляє менше естрогену, і це може призводити до сухості піхви, що може ускладнювати сексуальний контакт партнерів. А також призводити до болю під час проникаючого сексу. Тому варто заздалегідь подбати про мастило на водній основі.

грудне вигодовування, секс, секс і ГВ, лібідо, як змінюється секс у мами, що годує, психологія сімейних відносин, секс при ГВ, вагітність і ГВ, сексуальні відносини після пологів, секс після пологів, сексуальні відчуття жінки після пологів, сексуальні відчуття при ГВ

Джерело: GettyImages

Час та місце для сексу

Здавалося б, для цього є спальня. Однак найчастіше в спальні стоїть дитяче ліжечко або ж дитина спить разом з батьками в одному ліжку, тому що жінка, що годує, продовжує давати дитині молоко і вночі. Щоб заощадити свої сили та виспатися, іноді простіше спати разом із дитиною в одному ліжку. Чи можна займатися сексом, якщо в кімнаті/ліжку залишається немовля? Ця відповідь повністю залежить від того, що допустимо у вашій сім'ї.

Є варіанти, коли батьки збираються на інтимні побачення поза спальні, де відпочиває дитина. Буває, що ніхто нікуди не йде. І той і інший варіант допустимо, важливо, щоб рішення було і підходило вам обом.

Про час можна сказати приблизно те саме - шукайте такі варіанти, які підходять саме вашій парі. Якщо у вас більше сил вранці і дитина не прокидається кожні 30 хвилин – дійте! Виникло бажання ввечері чи вдень і є можливість – не пропускайте її!

Особливості сексу матері-годувальниці

Під час інтимних стосунків ваші груди можуть почати виділяти молоко. Як ми описували, це з гормоном окситоцином, який підвищується при оргазме. Якщо молочні залози були наповнені, то молоко почне витікати. Також це може відбуватися під час того, як ваш чоловік пестить ваші залози руками, губами або язиком – знову спрацьовує окситоцин. Це неминуче, і можливо, вам варто заздалегідь обговорити цей факт зі своїм партнером. Якщо вас це турбує, спробуйте нагодувати до того, як почнете займатися сексом. Або використовуйте вкладки у бюстгальтер.

Молочні залози в момент статевого акту можуть бути більш чутливими і викликати неприємні або навіть болі від дотику — це може заважати, приносити дискомфорт під час близькості, тому важливо попередити про це партнера. Можна завести грайливе правило «дивися, але не чіпай», що навіть додасть пікантності.

Нерідко трапляється, що під час сексу дитина прокидається, і… тут ви вільні вчинити так, як вам підказують ваші почуття. Можна зупинитися, заспокоїти немовля (зазвичай це означає дати йому груди) і повернутись у ту точку, де ви зупинилися. Або ж… дати дитині груди не зупиняючись.

грудне вигодовування, секс, секс і ГВ, лібідо, як змінюється секс у мами, що годує, психологія сімейних відносин, секс при ГВ, вагітність і ГВ, сексуальні відносини після пологів, секс після пологів, сексуальні відчуття жінки після пологів, сексуальні відчуття при ГВ

Джерело: GettyImages

Як говорити з чоловіком

Це завжди дуже важливо, а зараз особливо. Розповідайте своєму чоловікові про почуття, пов'язані з близькістю: що вас непокоїть? Які є сумніви, тривоги. Подумайте насамперед самі про те, чого хочете ви, що для вас зараз є важливим — ви не хочете поспішати, чи вам не хочеться проникаючого сексу, чи не подобається, щоб чіпали груди, щось інше? Розкажіть, як ви хотіли б спробувати.

Ви змінилися після народження малюка. Ваше тіло стало іншим – слухайте та поважайте його та свої потреби! Це нормально, і ваш партнер буде вдячний за вашу прямоту — тож йому легше буде зорієнтуватися. І, звичайно, слухайте вашого чоловіка, шукайте разом такі варіанти близькості, які будуть приємні вам обом. Якщо ваше тіло не відгукується на колишні варіанти задоволень, кажіть про це, ви не повинні мовчки продовжувати, адже ваш чоловік сам не дізнається і не здогадається, що вам потрібні зміни.

Теплі відносини – барометр

Для того щоб секс приносив задоволення, був бажаним, важливо дбати про гігієну міжособистісних відносин. Якщо ви часто сваритеся, ображаєтеся, не розмовляєте, не можете довго пробачити один одного за якісь дрібниці - це теж, безумовно, впливає на сексуальні відчуття. Оскільки енергія одного перетікає до іншого. Тому і тут починайте говорити про свої потреби, не соромтеся! Гармонії вашій родині!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти