Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="188384"]
Жіноче здоров'я

Чому у відпустці збивається цикл і що із цим робити?

0
Порушення менструального циклу не рідкість у мандрівниць у далекі країни. Особливо висока ймовірність такого збою, якщо ви

Порушення менструального циклу не рідкість у мандрівниць у далекі країни. Особливо високою є ймовірність такого збою, якщо ви вирушаєте на екзотичні моря вперше, різко змінюєте клімат, воду, харчування та стан душі.

Жінка на пляжі.

Fotolia

Відсутність місячних або помітне порушення їх регулярності означає, що в яєчниках не дозріває яйцеклітина і не настає овуляція, ну або відбувається це зовсім не в ті дні, коли ви цього очікуєте за графіком. Причин цього може бути кілька, давайте їх розглянемо.

Що таке менструальний цикл

Насамперед, варто розуміти, що місячні – це лише наслідок нереалізованої овуляції. Дозрілий фолікул залишає яєчник приблизно в середині циклу, відправляється по фаллопієвій трубі в матку і сподівається на зустріч зі сперматозоїдом. При цьому виробляються гормони, під впливом яких відбуваються зміни і в самій матці – зокрема відбувається активне зростання ендометрію. Якщо запліднення не відбувається, починається відшарування ендометрію, що виявляється у вигляді менструальної кровотечі.

Матка не виробляє речовини, які б вплинути на регулярність циклу. Зростаючий, а потім ендометрій, що відшаровується, — лише показник реакції цієї тканини на гормони, нічого більше.


жінка - фото

Pixabay

Чому збивається цикл під час відпустки

Якщо ви плануєте провести свою відпустку біля річки чи озера неподалік рідного будинку, навряд чи щось трапиться з вашим циклом. Швидше, навіть ймовірність зачаття в цей період підвищиться (якщо плануєте вагітність, варто це врахувати). Але у разі далеких поїздок, перельотів, різкої зміни клімату і супроводу все це стресів, місячні можуть припинитися на час або стати вкрай нерегулярними, порушуючи всі плани. Гінекологи пояснюють таке явище самою природою жіночого організму, який «заточений» на дітородіння та продовження роду.

Процес вироблення гормонів яєчника та дозрівання фолікула тісно пов'язаний з гормонами гіпоталамуса та гіпофіза. Ці гормони мозку дуже чутливі до змін умов зовнішнього середовища, стресу, навіть до різких змін раціону. Гормони стресу гальмують складний процес овуляції, і, як наслідок – місячних. Медики виділяють фактори ризику та основні причини збою овуляції під час відпустки:

  • різка зміна клімату
  • значні стреси
  • надмірні фізичні навантаження
  • новий незвичний раціон харчування
  • значні зміни маси тіла – якщо перед відпусткою вирішили різко схуднути.

Це означає, що програма розмноження, закладена у певних частинах мозку, може бути включена та виключена залежно від стану жіночого організму, рівня обміну речовин та енергії в ньому, рівнів ряду речовин, що впливають на роботу мозку, яєчників та дозрівання яйцеклітин. Чи не жіноче мислення визначає готовність жінки до зачаття та вагітності, а її власний організм з багатьма процесами, що відбуваються в ньому в автоматичному режимі.
Є. Березовська

як прибрати целюліт

Fotolia

Що робити, якщо у відпустці збивається цикл

Подібні порушення циклу під час літніх відпусток можна віднести до фізіологічних, тобто до таких, що не потребують медичного втручання. Як правило, достатньо перестати нервувати, потерпіти, поки організм адаптується до нових умов і перестане сприймати їх як ворожі, непридатні для народження дітей, і цикл відновиться.

Можливе і пролонговане порушення циклу – якщо протягом кількох місяців (до 6) після повернення у звичні умови життя цикл не відновився самостійно, варто звернутися до лікаря. Завдання гінеколога не в тому, щоб відразу почати «вирівнювати» цикл будь-якими методами, а визначити, чи є збій фізіологічним, чи патологічним, і тільки після цього приймати рішення, чи потрібно лікування.

Варто зауважити – порушення циклу під час відпустки трапляється далеко не у всіх жінок, багато що залежить від індивідуального порогу чутливості, стану вашої нервової системи, від персональних адаптивних можливостей організму та інших індивідуальних властивостей.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти