Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268763"]
Жіноче здоров'я

8 симптомів збільшеної матки

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2021.09.08
0
У нормі розмір матки нагадує кулак. Під час вагітності цей орган, звичайно, збільшується. Однак бувають випадки, коли не в

У нормі розмір матки нагадує кулак. Під час вагітності цей орган, звичайно, збільшується. Однак бувають випадки, коли не у вагітної жінки матка стає більшою, і причина тому найчастіше розвиток серйозних патологій в організмі. Які симптоми вказують на збільшену матку і що з цим робити читайте у статті.

Симптоми збільшеної матки

Джерело: freepik

Розмір матки може змінитися під впливом різних захворювань через міому матки, аденоміоз, рак ендометрію або кіст яєчників. Лікарі рекомендують жінкам хоча б один раз на рік робити УЗД органів малого тазу, щоб вчасно виявити будь-яку патологію та отримати необхідне лікування.
Проблеми із жіночим здоров'ям можуть також проявлятися симптоматично. Якщо часто помічаєте в себе зазначені ознаки, обов'язково зверніться до гінеколога за консультацією та діагностикою.

больові відчуття

Часто при збільшеній матці пацієнтки скаржаться на біль у нижній частині живота. Іноді спостерігаються неприємні відчуття у верхній частині, попереку та навіть у ногах.


сильна кровотеча

Однією з найпоширеніших ознак збільшеної матки є сильна менструальна кровотеча. Якщо місячні стали більш тривалими, важкими і рясним, зі згустками крові, обов'язково перевіртеся у гінеколога.

Часті сечовипускання

Вагітні знають: чим більше матка, тим частіше доводиться бігати до туалету. Тільки для них це нормальне явище, яке минає після пологів. А ось для тих, у кого збільшує орган із-за хвороби, це тривожний дзвіночок.


Якщо помічаєте, що у вас почастішали позиви по-маленькому, хоча рівень вживання рідини не змінювався, сходіть до лікаря та зробіть УЗД органів малого тазу, щоб унеможливити патологію.

Часті сечовипускання

Джерело: freepik

Здуття живота

Ще одна ознака, яка в сукупності із зазначеними може говорити про збільшення матки. Змінений розмір органу тисне на розташовані поруч травні органи, через що з'являється здуття живота або метеоризм.

Запор

Збільшена матка може чинити сильний тиск на кишечник. Як наслідок – робота травної системи порушується і виникають запори.


Нерегулярні місячні

При збільшенні матки можливі збої у менструальному циклі, а між періодами кровотечі. Занадто рясні місячні також можуть спровокувати дефіцит заліза. Отже наявність анемії — ще один привід перевірити жіноче здоров'я.

збільшення ваги

Набір ваги - ще один наслідок, який може викликати розмір матки, що змінився. Відбуваються гормональні порушення, через які вага різко зростає. Зверніть на це увагу і не поспішайте сідати на дієти, доки не вивчіть своє здоров'я.


Проблеми із зачаттям

Причини збільшення матки нерідко негативно впливають на здатність жінки зачати та виносити дитину. Якщо матка надмірно збільшується у розмірах у період вагітності, це може спричинити викидень або передчасні пологи.


Не ігноруйте симптоми та звертайтеся до лікаря!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x