Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="42807"]
Виховання, Мама

Виховання тирана: батьківські помилки

0
Щоб виховання тирана не стало в сім'ї проблемною реальністю, психологи рекомендують негайно ліквідувати або запобігти
Виховання тирана (фото: Fotolia)

Виховання тирана (фото: Fotolia)

Щоб виховання тирана не стало в сім'ї проблемною реальністю, психологи рекомендують негайно ліквідувати або запобігти наступним батьківським помилкам.

  1. Необхідно відкинути помилкове поняття «поганий характер» щодо дитини з тиранічними замашками. Варто звернути увагу на виховання.
  2. Особистий приклад має серйозний вплив як у позитивному, і у негативному випадку. Якщо тато звик до поведінки пана-тирана, то дитина рано чи пізно захоче повторити те, що можна батькові.
  3. Не можна залишати стосунки з дитиною без чіткої ієрархії. Головними повинні залишатися батьки і не можна давати йому розуміти, що він повністю впливає на ваше життя. Не варто навіть скаржитися, як він вам її «псує». Інакше може виникнути спокуса «дістати батьків» остаточно. Дитина має відчувати верховенство мами та тата.
  4. Батькам важливо перестати виховувати «зручну» дитину. Постійний тиск та вплив на особистість на свою користь рано чи пізно викличе протест.
  5. Невміння говорити «ні» — ще одна основа виховання тирана. Навіть якщо говорячи «ні», батьки виявляють збентеження, розгубленість, почуття провини, то дитина неодноразово перевірить на міцність здатність до відмов. Те саме стосується будь-яких інших слабких місць у характері батьків.
  6. Нерідко в наші дні дитина стає домашнім тираном через нездатність іншим чином вимагати уваги, любов батьків. Замість спільного проведення часу батьки готові на будь-які інші компенсації: подарунки, гроші тощо. Істерики та вимоги дитини викликатимуть у батьків лише злість та нерозуміння: «Чого їй ще треба?!».

Якщо не припинити виховання тирана (нехай навіть помилково), дитина може все більше перевіряти межі «дозволеного». Згодом це стане єдиною освоєною моделлю поведінки, а батьки остаточно втратить її довіру. При цьому почуття самотності може залишитись у дитини надовго.

А які ще помилки батьків можуть увійти у виховання тирана, на твою думку? Розкажи у коментарі.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти