Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="42825"]
Виховання, Мама

Виховання дітей бабусями. Як уникнути гіперопеки?

Old date:
Current date: 2023.02.01
New date: 2014.02.11
0
Конкуренція, суперництво, взаємні претензії та образи. Чому бабусі зайве стараються у турботі про онуків? Причини можуть бути
Сімейний портрет (фото: ЦФА Бурда)

Сімейний портрет (фото: ЦФА Бурда)

Конкуренція, суперництво, взаємні претензії та образи. Чому бабусі зайве стараються у турботі про онуків? Причини можуть бути різні:

Причини гіперопіки над онуками

 • Відсутність особистого життя, своїх інтересів, кола друзів, самотність;
 • прагнення контролювати сімейне життя дітей;
 • догравання в «маму», якщо колись жінка не могла багато часу приділяти своїм дітям і пов'язане з цим почуття провини;
 • бажання бути краще у власних очах та очах оточуючих.

Як боротися з гіперопікою?

 1. Насамперед батьки малюка повинні зайняти та озвучити свою чітку позицію верховенства у питаннях, що стосуються виховання дитини.
 2. Висловлюйте це у максимально приємній для старшого покоління формі, з повагою: «Ми цінуємо та приймаємо вашу допомогу та турботу про онука та вдячні вам за це». Після чого висувайте свої вимоги щодо того, як поводитися з вашим чадом: наприклад, не годувати солодощами, кататися на атракціонах годину, а не півдня і таке інше.
 3. Якщо бабуся і дідусь почують від дітей визнання своєї цінності та важливості, у них вже не буде такого гіпертрофованого прагнення самоствердитися та самовиразитися за рахунок дитини.
 4. Коли дві бабусі стають конкурентками за кохання онука, варто звернути увагу на стосунки батьків зі своїми мамами Як часто ви спілкуєтеся, ділитеся новинами, питаєте про їхнє душевне самопочуття?
 5. Найчастіше матері синів, втративши до певної міри «доступ» до них, коли ті одружуються, знову знаходять таку можливість в особі онуків. Поверніть мамам законну частку уваги і баланс у сім'ї відновиться.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти