Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274457"]
Все буде УКРАЇНА!, Мама

Від народження: яку допомогу на дітей під час війни можуть отримати батьки в Україні

0
Війна повністю змінила життя українців, а особливо дітей, вагітних жінок та батьків. У ці складні для країни часи уряд надає пев

Війна повністю змінила життя українців, а особливо дітей, вагітних жінок та батьків.

грошова допомога в україні

Джерело: Unsplash

У ці складні для країни часи уряд надає певну матеріальну допомогу від держави для майбутніх мам, багатодітних сімей, одиноких матерів та сімей з новонародженими дітьми.

У цьому матеріалі ми зібрали подробиці про цю державну підтримку, а також корисні посилання, за допомогою яких можна отримати більше інформації.

Допомога вагітним

Право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для отримання такої допомоги необхідно звернутись з відповідним пакетом документів до суб’єкта надання адміністративної послуг. В умовах воєнного часу громадяни можуть самостійно звернутися до найближчого відділення Фонду соціального страхування України за допомогою.


Допомога при народженні дитини

Допомога на дитину надається одному з батьків, у яких народилася дитина, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання. Допомога призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Реєстрація дитини

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Реєстрація народження дитини засвідчується Свідоцтвом про народження. Під час воєнного стану для реєстрації народження дитини знадобиться лише паперове Медичне свідоцтво про народження.

Грошова компенсація бебі-боксу

Кожна сімʼя, у якої народилася дитина, має право на отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». У разі неотримання такої допомоги з незалежних від батьків причин, вони можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості бебі-боксу.

Допомога одиноким матерям

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини відсутній запис про батька (матір). Для отримання такої допомоги потрібно звернутись до органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг із необхідними документами. В умовах воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення виплата допомоги не зупиняється, навіть якщо отримувач пропустив строк її перегляду.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Грошова допомога призначається сім’ї у разі народження третьої дитини або двох і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної. Щоб оформити допомогу, одному з батьків необхідно звернутися із заявою до органу соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг.

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї. Така допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням. В умовах воєнного часу та протягом одного місяця після його припинення виплата допомоги не зупиняється, навіть якщо отримувач пропустив строк її перегляду.

Тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Діти віком до 18 років, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме, мають право на тимчасову державну допомогу. Для її отримання необхідно звернутись до органу соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг з відповідним пакетом документів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты