Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274734"]
Мама

В Україні спростили процедуру усиновлення: подробиці

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2022.06.08
0
Через військову агресію росії вже понад 17 тисяч українських дітей потребують усиновлення. Нова система допоможе бажаючим подати з

Через військову агресію росії вже понад 17 тисяч українських дітей потребують усиновлення. Нова система допоможе бажаючим подати заявку на консультацію щодо усиновлення онлайн.

Як подати заявку на усиновлення через Дію

Джерело: Freepik

За даними Мінсоцполітики, одна з причин, чому сьогодні мало кандидатів на усиновлення дітей, — тяжка процедура усиновлення. Саме тому в Україні вирішили упростити систему. Першим кроком стало запровадження цифрового процесу.
«Кількість дітей, які потребують усиновлення, вже понад 17 тисяч. Кількість кандидатів у рази менша. Одна з причин – тяжка процедура усиновлення. Ми це змінюємо і впроваджуємо швидкий та цифровий процес»,

— про це під час брифінгу заявив заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку Константин Кошеленко.


Відтепер записатися на консультацію щодо усиновлення можна через портал Дія. Водночас Служба у справах дітей, зокрема з питань усиновлення, буде продовжувати працювати. Кожен зможе проходити всі процедури особисто.

Як подати заявку на первинну консультацію онлайн

Вам потрібно більше 5 хвилин, щоб подати заявку через портал Дія.


  1. Зареєструйтесь або авторизуйтесь через електронну підпис на порталі Дія
  2. Перейдіть до розділу «Сім'я» у пункті «Консультація з усиновлення дитини»
  3. Заповніть заяву у вигляді онлайн-форми, підпишіть її електронним ключем та надішліть

Всі дані підтягуються автоматично, тому справки не потрібно. Запит буде надіслано у відповідні органи. в межах 15 діб інформація буде перевірена і відправник отримає відповідь, зокрема дату, годину та форму консультації.

Також у Мінцифрі обіцяють до кінця літа запустити можливість подавати заяву онлайн на усиновлення дитини чи опікунство.


Усиновлення дитини в Україні

Джерело: Freepik

Що чекає на консультації з усиновлення дитини

Зустріч з представником органу опіки допоможе зрозуміти, чи дійсно ви готові до такого відповідального рішення як прийняти дитину у свою батьківщину. Вам розкажуть про деталі усиновлення, можна поставити спеціалістам хвилюючі та важливі для себе питання.


Також на первинній консультації обговорюють форму сімейного піклування. В Україні існує кілька видів:

  1. Усиновлення. Це повне прийняття дитини на батьківщину на підставі рішення суду.
  2. Опіка. Встановлення опіки проходитиме над дітьми, молодше 14 років. Опікун як законний представник дитини зобов'язаний піклуватися про її фізичний, психічний розвиток, стан здоров'я та освіту.
  3. Піклування. Встановлюється над неповнолітніми дітьми від 14 до 18 років. Зобов'язання у піклувальника ідентичні опікуну.
  4. Прийомна сім'я. Батьківщина або одна особа може взяти за оплату на виховання та спільне проживання дітей-сиріт або дітей, які позбавлені батьківського піклування. Прийомні батьки є законними представниками дітей та зобов'язані займатися їх вихованням та розвитком.
  5. Дитячий будинок сімейного типу. Це прийомна батьківщина, яка бере на виховання понад 5 дітей за фінансової підтримки від держави. Проте загальна кількість дітей у такому дитячому будинку не повинна перевищувати 10 з урахуванням власних дітлахів.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x