Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4661"]
Виховання, Мама

У магазин з малюком: робимо покупки та вчимося рахувати

1
Дорогою до магазину ви можете спілкуватися з дитиною, обговорювати те, що зустрічається на дорозі. Ви можете повторювати кольори, розглядаючи

Дорогою до магазину ви можете спілкуватися з дитиною, обговорювати те, що зустрічається на дорозі. Ви можете повторювати кольори, розглядаючи проїжджаючі повз машини, світлофори або одяг перехожих. А як легко вчиться рахувати на вулиці! Вважаємо лавки у дворі, кішок біля під'їзду, людей на зупинці. А якщо дитина освоює літери, то їх цікаво вивчати за вивісками та рекламними щитами.

Підніміть голову, подивіться на хмари. На кого чи на що вони схожі? Нехай малюк розповість, що він бачить. Можливо, крокодила, собаку, а може, дракона? А як цікаво заглядати в калюжі та знаходити там відображення будинків та й своє власне. Не знаю жодної дитини, яка не любить ходити бордюрами. Це веселе та корисне заняття допоможе навчитися утримувати рівновагу. Втім, цікаве заняття, яке допоможе вам розвивати свою дитину, завжди можна знайти, головне, щоб у батьків було бажання.

Мамин помічник

Ну, а щоб бути ближче до справи (тобто покупок у магазині), пограйте в «їстівне — неїстівне». Називайте різні іменники. Якщо дитина вважає, що це можна їсти, нехай каже «Ням-ням!», а якщо ні – «Бе-е-е!».
Щоб малюк відчув себе маминим помічником, поділіться з ним: «Нам потрібно стільки багато купити… Боюся, я щось забуду. Нагадай мені, будь ласка, щоб ми купили моркву, сосиски та олію. Добре? Запам'ятай: морква, сосиски та олія». Не турбуйтеся: з почуття відповідальності та довіри дитина обов'язково зробить це, а заразом і потренує свою слухову пам'ять. Щоразу подовжуйте список необхідних покупок, спочатку повільно називайте їх, а потім просіть малюка повторити те, що він запам'ятав. Перерахуйте слова (до речі, заодно і повторіть рахунок). Якщо чогось не вистачає, почніть знову.

Вчимося рахувати

Ось ми й дісталися мети. Усередині магазину на нас чекають корисні та цікаві справи. Почнемо з розгляду цінників. Їх довкола багато, тому магазин — дуже зручне місце для навчання рахунку. Запропонуйте дитині показати знайомі цифри на ціннику. Можна знайти найбільше на вітрині або найменше, а також суму всіх цифр на ціннику. Якщо дітей двоє — нехай позмагаються, хто знайде більше сімок або трійок.
Якщо очікування в магазині затягнулося, скористайтеся тим, що діти дуже люблять розглядати вітрини. Попросіть малюка знайти на вітрині певні предмети: наприклад, сині, рідкі, сипкі або ті, що починаються на літеру «М» тощо: «Де тут у нас товста ковбаса? А найтонша? А найдовша? (От і прикладна математика!) А де найбільше коло сиру? А найменший сир?» Поки дитина зайнята пошуками та відкриттями, час пройде непомітно.
Ось і прилавок із продавцем. Дайте малюкові поспостерігати, як продавець зважує продукти. Розкажіть, навіщо потрібні гирі і що позначають розподіли на терезах. Зверніть увагу на те, що один кілограм можуть важити зовсім різні за обсягом продукти. Всі ці знання неодмінно стануть у нагоді вашому чаду в майбутньому на уроках фізики та математики.


Біля прилавка

Малята часто люблять гуляти з якимось іграшковим другом — ведмежати, тигреням або лялькою. І йому знайдеться справа у магазині! Запитайте дитину, що сьогодні ведмежа хотіло б на вечерю. Наступного дня візьміть із собою конячку — цікаво, що вона вибере собі? Так поступово дізнаєтеся уподобання всіх іграшок, що мешкають у вашому будинку. І не будьте надто суворі: хоч живій конячці належить любити сіно, іграшкова цілком може вибрати морозиво чи шоколадку.
А в довгій черзі до каси в супермаркеті, коли починають нити навіть найстійкіші діти, вам допоможе фантазія: нехай малюк уявить собі нічне життя мешканців магазинних полиць та вітрин. Може, вони оживають, коли магазин закривається і всі покупці та продавці йдуть спати? Про що розмовлятимуть помідор із огірком? Наштовхніть дитину на думку, вона вам нагадує стільки, що самі здивуєтеся.
Укладаючи покупки в сумки, не забудьте про маленького помічника: все велике візьме мама, а дрібниця - пару сирків або йогуртів - цілком під силу донести дитині у своєму невеликому рюкзачку або сумочці. Яка, а допомога! І, що головніше, свідомість участі у спільній важливій справі.

Ну ось ви вже й удома. Не забудьте залучити дитину до викладання продуктів – це дуже цікаве заняття. Дитина має можливість розсортувати покупки за різними ознаками. Попросіть дитину фрукти, овочі та молочні продукти розкласти окремо за групами та подумати, що необхідно поставити в холодильник. Навіть малюки можуть визначити, де їстівні продукти, а де неїстівні. Не поспішайте викидати упаковки від продуктів, вони можуть стати чудовим матеріалом для дитячих виробів.

Прийшовши додому, не забудьте залучити дітей до такого цікавого заняття, як викладання покупок. Тут маса можливостей розсортувати предмети за різними ознаками, але це дуже корисно у розвиток логічного мислення. Нехай малюк на ваше прохання, наприклад, згрупує окремо фрукти, овочі, молочні продукти, консерви або відбере те, що потрібно зберігати в холодильнику. Найменшим під силу відокремити їстівні предмети від неїстівних. Не забудьте і про те, що всілякі упаковки можуть стати чудовим матеріалом для дитячої творчості. Не поспішайте їх викидати!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Один коментар на «У магазин з малюком: робимо покупки і вчимося рахувати»

  1. leralera:

    згодна

    Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти