Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="92465"]
Дозвілля, Мама

Як легко прибрати у квартирі за методом Марі Кондо. 7 простих правил

0
До свята залишилося трохи більше тижня і неминуче постає питання про глобальне прибирання в будинку. А як би хотілося навести порядок р

До свята залишилося трохи більше тижня і неминуче постає питання про глобальне прибирання в будинку. А як би хотілося навести лад раз і назавжди…

Fotolia

Fotolia

І це цілком реально, стверджує японка Марія Кондо, яка не просто розробила спосіб упорядкування простору, але, як вона стверджує, її метод допомагає.набуття правильного уявного настрою для створення порядку та становлення вас як акуратної людини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять правил швидкого збирання

Здавалося б, прибирання у квартирі дія настільки банальна та примітивна, що впоратися з цим може навіть дитина. Чому ж так часто сама думка про те, що наближається час наведення порядку, викликає у більшості з нас внутрішній протест і крамольні думки про безглуздість цього дійства? Ну, як тільки робота закінчена, набуває чинності закон всесвітньої ентропії – хаос негайно починає повертатися – осідає на меблі пил, з'являється одяг на спинці стільця, іграшки в несанкціонованих місцях…


Прибирання Марія Кондо

Instagram

Марі Кондо має незвичайний талант – вона з раннього дитинства любила наводити порядок навколо себе, віддаючи перевагу цій розвазі багатьом іншим. Коли дівчинка підросла, вона з подивом дізналася, що далеко не всі вміють це робити, не кажучи вже про насолоду від процесу. Тоді Марі вирішила поділитися своїми напрацьованими підходами до побутових моментів життя і навіть написала книгу «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення порядку вдома та у житті». У своїй книзі Марія, описуючи метод, який вона назвала Конмарі, стверджує:

упорядковуючи свій будинок, людина упорядковує свої справи і своє минуле. В результаті він цілком чітко розуміє, що йому потрібно в житті, а що не потрібно, чим варто займатися, а чим не варто

— ціла філософія, чи не так?

Дівчина, яка, до речі, зовсім недавно вперше стала мамою, абсолютно переконана, що навести лад у приміщенні можна раз і назавжди, а справі позбав регулярно мити підлогу і витирати пил. Саме цьому вона вчить на своїх курсах та розповідає у телевізійних шоу.

Гасло системи Марії Кондо: «Позбутися непотрібного та впорядкувати потрібне» — просто до банальності, проте працює!

Прибирання Марія Кондо

Марія Кондо Instagram

Основні принципи методу Конмарі

1. Не розтягувати процес наведення порядку на кілька днів

Марі вважає, що поступове прибирання, розтягнуте в часі, не тільки виснажує, а й призводить до зворотного ефекту. Вона пропонує інший підхід – вибрати час, скласти план і розпочати рішучі дії, завершивши всю роботу відразу. Таким чином, вважає дівчина, можна змінити не лише простір навколо себе, але й позбавитися негативних звичок.

2. Позбавляємося непотребу

Справа може виявитися непростою для багатьох і ось що радить метод КонМарі: візьміть предмет у руки і загляньте в себе - чи ви відчуваєте якісь емоції, дивлячись на нього, чи приносить річ вам радість? Якщо ні – позбавляйтесь. Одяг, який не одягали вже кілька років, дрібнички, колись подаровані малознайомими людьми, старі листівки – якщо все це не є цінним зараз – позбавляйтесь, це вже просто мотлох. Нехай у домі залишаються ті речі, які приносять радість.

Викидайте без жалю старі конспекти, журнали, вирізки, які не приносять користі, щоденні щоденники, невикористані багаторічної давності, старі блокноти – все це тепер чудово замінюють сучасні гаджети.

3. Не дозволяйте родичам втручатися

На етапі вибору непотрібних речей не варто дозволяти рідним копатися у купі, призначеній на викид. Ті ваші речі, які визнані зайвими, швидше за все, не потрібні і вашій сестрі, доньці, мамі, але спокуса може виявитися великою, і предмети перекочують в інше місце, де пролежати без застосування ще невідомо скільки часу. Не варто й самій розглядати відібрані речі, це може завадити здійснити вже прийняте рішення.

4. Сортування не за місцем розташування, а за категоріями

Незвичний, але, як показала Марі практика ефективний підхід. Вона рекомендує сортувати речі на потрібні та непотрібні не за місцем їх розташування – спочатку на кухні, потім у ванній, кімнаті тощо, а за типами предметів. Наприклад, збираємо по всій квартирі косметику, включаючи лаки для нігтів, шампуні, гелі для волосся та тіла, та все інше. Склавши все це разом, ви здивуєтеся розміру купи, що вийшла, а заодно знайдете все, що ховалося від очей у глибинах ящиків.

Прибирання Марія Кондо

Instagram

5. Складайте речі там, куди їх легко забирати

Те, що залишиться після глобального викиду, необхідно раціонально розсортувати і вкласти в правильні місця, щоб надалі не повертатися до хаосу. Для того, щоб дістати те, що знадобиться, мотивації завжди достатньо, а щоб захотілося покласти предмет на його рідне місце, воно має бути логічним і зручним.

6. Використовуйте коробки

Спеціально розроблені для зберігання одягу, білизни, документів та іншого пристосування, Марія вважає марними і навіть додатковим джерелом захаращення. Найкраще використовувати звичайні коробки різних розмірів, чудово підійде упаковка від взуття. Немає необхідності складати речі строго за призначенням – якщо кількість дозволяє, шкарпетки можуть зберігатися з бюстгальтерами або трусами. Головне правильно скласти.

7. Звертайте в трубочки

Не лінуйтеся чисту білизну скрадувати максимально компактно, найпростіше у вигляді трубочки. Отже, як раціонально використовується місце, а й легко можна знайти потрібну річ чи повернути їх у місце. Це, звичайно, не відноситься до одягу, який зберігається у шафі на вішалках, яку Марія рекомендує розвішувати від теплого до легені.

Якщо ви зможете впорядкувати таким чином місце, надалі буде просто легко підтримувати порядок. Так стверджує Марія Кондо та безліч її вдячних учениць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Секс або прибирання: що приносить жінкам більше задоволення?
Збирання під час вагітності. Новий підхід


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти