Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="268059"]
Харчування

Захищають серце і зміцнюють імунітет: якого кольору овочі найкорисніше

Old date:
Current date: 2023.02.04
New date: 2021.08.09
0
Літо - ідеальна пора для збагачення раціону різними овочами, фруктами та ягодами. Всі вони містять велику кількість корисних для

Літо - ідеальна пора для збагачення раціону різними овочами, фруктами та ягодами. Всі вони містять велику кількість корисних для здоров'я вітамінів та мінералів. У недавній публікації спеціалістка з харчування розповіла, якого кольору овочі та фрукти та чим саме корисні для людини. Робіть вибір правильно!

Якого кольору овочі вибирати для здоров'я

Джерело: unsplash

У розпал літнього сезону на прилавках можна побачити величезну різноманітність фруктів, овочів та ягід. Усі вони грають яскравими фарбами не так. Колір більшості плодів особливо впливає здоров'я, оскільки обумовлений вмістом у яких натуральних пігментів. Серед таких фахівців виділяють важливі для організму антиоксиданти: бета-каротин, аліцин, лікопін, зеаксантин та антоціани.

Одні з ключових функцій цих антиоксидантів - захист клітин, уповільнення старіння організму, зміцнення імунітету. Всі вони запобігають розвитку хвороб серцево-судинної системи, деяких видів онкології, катаракти, а також сприяють нормальному зростанню та розвитку дітей.

Як відзначила у своїй нещодавній публікації дієтолог Світлана Фус, різнобарвні овочі та фрукти мають свої корисні властивості. Зберігайте собі список та вибирайте продукти, які найбільше підходять вашому здоров'ю.


  • червоні (лікопін) - захищають серце, знижують ризик розвитку раку;
  • Фіолетові або блакитні (антоціанін) - зменшують ризик розвитку хвороб серця та раку шлунка, нормалізують кров'яний тиск та рівень холестерину;
  • Помаранчеві або жовті (бета-каротин) - зміцнюють імунітет, покращують здоров'я очей;
  • Білі або коричневі (Аліцин) - покращують пам'ять, знижують ризик хвороб серця та судин, мають антибактеріальний ефект;
  • Зелені (хлорофіл) - Знижують ризик онкологічних захворювань, активізують клітинне дихання.
Користь фруктів, овочів та ягід

Джерело: Shutterstock

Літо - ідеальний період, щоб збагатити свій раціон овочами та фруктами. Що більше цих продуктів у вашому меню, то краще для здоров'я. Фахівець радить щодня вживати мінімум 400 г овочів та 200 г фруктів та ягід. Так, овочі та зелень потрібно додавати до кожного прийому їжі, а ягоди та фрукти залишати на десерт. При цьому взимку у вашій тарілці також мають з'являтися різнокольорові плоди!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти