Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="148154"]
Харчування

У чому користь помідорів для здоров'я дорослих та дітей – відповідь дають вчені

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2017.06.07
0
Користь помідорів для здоров'я людини не тільки в тому, що у складі цих овочів - маса вітамінів та мінералів, а й у тому, що помід.

Користь помідорів здоров'ю людини у тому, що у складі цих овочів — маса вітамінів і мінералів, а й у тому, що помідори здатні працювати як профілактичний засіб проти кількох дуже серйозних хвороб.

користь помідорів

pixabay

pixabay
Користь помідорів, яку підтверджують дослідження сучасних нутріціологів, якнайкраще ілюструє найдавніший постулат про те, що кожен продукт можна розглядати як лікувальний засіб. Питання лише у своєчасності прийому та кількості, необхідному для терапевтичного ефекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому цедру лимона не можна викидати: унікальні якості цього продукту


Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Дослідники Гарвардської медичної школи стверджують, що користь помідорів слід розглядати через призму боротьби з раком. Так-так, саме так: цим найсмачнішим овочам вчені приписують здатність профілактувати найнебезпечнішу хворобу нашого століття – рак. Гарвардські вчені упродовж 6 років спостерігали за 47 тисячами чоловіків. До речі, 47 тисяч людей, які перебувають під науковим наглядом, — це дуже багато!

Цікаво, що в дослідженні взяли участь чоловіки з різних соціальних верств, у тому числі і з групи ризику виникнення онкології передміхурової залози, товстої і прямої кишки. Результати, які продемонструвала група, виявилися дуже вражаючими: у людей, які щодня вживали помідори, ризик виникнення цих видів онкології зменшився на 21-34%!


у чому користь помідорів

pixabay

Приблизно такі ж цифри показали і дослідження італійських учених: після ретельного аналізу раціону 2700 пацієнтів із раком кишечника та 2900 здорових людей вони встановили, що щоденне поїдання помідорів зменшує ризик виникнення раку всього шлунково-кишкового тракту на 30–40%.

Такі високі показники стали можливими завдяки лікопену, що міститься в помідорах біологічно-активній речовині. Це унікальна речовина, антиоксидантні властивості якої перевершують властивості вітамінів С та Е. Чудово те, що лікопен – досить стійка речовина, яка не руйнується при тепловій обробці. І навіть більше: у томатній пасті його у кілька разів більше, ніж у свіжих помідорах. Тому їжте помідори свіжими, поки що сезон і заготовлюйте їх на зиму у всіх можливих видах. Користь помідорів – факт науково-доведений, незаперечний.

профілактика хвороб

pixabay

Користь помідорів також полягає в тому, що вони допомагають уникнути інсульту. Вчені з Університету Східної Фінляндії в Куопіо встановили, що регулярне споживання помідорів і насичення завдяки цьому організму лікопеном знижує ризик ураження інсультом не менше, ніж на 55%. Щоправда, у цьому дослідженні брали участь трохи більше тисячі людей. Проте тривалість спостереження була більш ніж значущою: 16 років. Нагадаємо: інсульт та інші серцево-судинні захворювання впевнено тримають чорну пальму першості серед хвороб, що призводять до смерті чи важкої інвалідності.


здорове харчування

pixabay

Помідори корисні також усім бажаючим схуднути, адже в 100 г помідорів міститься лише 22 ккал. А лікопен, що міститься в помідорах, надає особливий бонус — бореться, завдяки своїм високим антиоксидантним якостям, зі старінням організму в цілому. Правда, якщо ви хочете, щоб лікопен засвоїв максимально-повно, є помідори доведеться з маслом: жири необхідні для засвоєння лікопену так само, як і для вітаміну А, наприклад. Хочете схуднути? Заправляйте салат з помідорів не якоюсь рослинною олією, а сметаною. Адже в 100 г сметани з 20%-ною жирністю - трохи більше 200 ккал, в 100 г рослинної олії (оливкової, соняшникової, кукурудзяної, соєвої - майже без різниці) - близько 900 ккал на 100 г. Робіть висновки!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 
Як не можна варити варення: шкідливі для здоров'я помилки
Користь кабачка для дітей. 5 фактів, які ви не знали


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x