Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="262445"]
Харчування

Чому так важливий: 7 корисних властивостей вітаміну К для нашого організму

Old date:
Current date: 2023.03.27
New date: 2021.02.19
0
Корисні властивості вітаміну К відкрив ще в 20 столітті біохімік Хенрік Дам. Речовина впливає на згортання крові та імунітет в цілому.

Корисні властивості вітаміну К відкрив ще в 20 столітті біохімік Хенрік Дам. Речовина впливає на згортання крові та імунітет в цілому. Дізнайтесь більше про корисні властивості вітаміну К у нашій статті.

Користь вітаміну К

Джерело: freepik

Корисні властивості вітаміну К

  • Відповідає процес засвоєння кальцію. При нестачі вітаміну К кальцій виходить із організму разом із сечею.
  • Бореться з розвитком остеопорозу та скупченням кальцію навколо судин, що порушує роботу кровоносної системи.
  • Виробляє білок, які не дають кальцію накопичуватися у м'язах тіла.
  • Запобігає розвитку раку печінки та раку передміхурової залози.
  • Протистоїть розвитку цукрового діабету, регулюючи рівень цукру на крові.

Головна функція вітаміну К

Найголовніше завдання вітаміну К - підтримання нормальної згортання крові. Коли цей процес порушується, при коханні ушкодженні (це може бути подряпина або поріз) стає важко зупинити кров. Також вітамін впливає роботу імунної системи загалом.

Норма вітаміну К

Денне дозування залежить від ваги людини. На 1 кг потрібно 1 мікрограм вітаміну. При стандартному раціоні харчування людина споживає приблизно від 50 до 70 мікрограмів вітаміну К відповідно до своєї ваги. Під час вживання антибіотиків ця норма збільшується у кілька разів.

Дефіцит вітаміну К

Нестача вітаміну К найчастіше спостерігається у новонароджених. У дорослих рідкість, лише порушення засвоєння їжі в кишечнику можуть спровокувати дефіцит. Ми отримуємо речовину із звичайних продуктів, тому збалансованого харчування достатньо для збагачення організму.


Варто врахувати, що нестача вітаміну К небезпечна. Виявляється він гематомами та носовими кровотечами. У тяжких випадках виникають внутрішні крововиливи, деформація кісток у дітей та підлітків, проблеми з судинами.

Надлишок вітаміну К

Надлишок здатний призвести до в'язкості крові, що особливо небезпечно для тих, хто страждає на тромбофлебіт і варикоз. Проте вчені стверджують, що отримати надлишок дуже важко при звичайному додаванні до раціону продуктів харчування. Але все ж таки за його рівнем стежити варто.

Продукти, багаті на вітамін К

Додавайте ці продукти, щоб підтримувати здоров'я організму і не страждати від нестачі вітаміну К: шпинат, петрушка, капуста, броколі, авокадо, пшеничні висівки, злаки та яблука.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти