Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="231568"]
Харчування

Куряче філе: вибираємо найкраще. Результати тесту популярних виробників

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2019.11.13
0
Якщо ваш малюк вже встиг відсвяткувати свій перший ювілей, можете сміливо знайомити його з ніжним курячим м'ясом. Для дитячого меню промінь

Якщо ваше маля вже встигло відсвяткувати свій перший ювілей, можете сміливо знайомити його з ніжним курячим м'ясом. Для дитячого меню краще вибирати філе – у ньому мало жиру, немає кісток, хрящів та шкіри. Натомість є незамінні для здорового росту та розвитку дитини білки, амінокислоти, вітаміни та мінерали. Біле м'ясо курки вважається дієтичним, воно легко засвоюється, не навантажуючи травну систему малюка.

Куряче філе як вибрати

Джерело: freepik

Але чи все куряче філе однаково корисне?

Адже полиці супермаркетів та прилавки ринків пропонують м'ясо різного походження. Як вибрати правильне – натуральне, чисте, тобто. без хімії, антибіотиків та гормонів? Часто можна почути, що недобросовісні виробники наколюють м'ясо водою для більшої ваги. Коли йдеться про харчування дітей, безпека – на першому місці.
Довести чи спростувати чутки та міфи про куряче філе можна лише шляхом лабораторної перевірки. Саме цим і зайнялися експерти незалежного Центру Експертиз «Тест» — громадської організації захисту прав споживачів, яка спеціалізується на порівняльних тестуваннях з 2001 року.

Джерело: freepik

Для порівняльного аналізу та перевірки безпеки в мережі супермаркетів, а також на одному з найбільших ринків Києва ними було закуплено зразки шести виробників курячого філе: «Гаврилівські курчата», «Знатна курка», «Львівська курка», «Наша Ряба», «Чебатурочка» », «Епікур».


Під час тестування м'ясо перевірили за такими показниками, як безпека, правильне оброблення, товарний вигляд, органолептичні властивості, маркування та пакування.

Так чи є в курячому філе гормони та антибіотики?

Можемо заспокоїти вас: лабораторні дослідження безпеки м'яса показали, що ні гормонів, ні антибіотиків, ні мікотоксинів у курячому філі немає. Це міф, якого не варто побоюватися. Перевірка мікробіологічних показників (наявність мікроорганізмів у м'ясі) дала такі результати: два зразки, на жаль, не пройшли перевірку, у них було перевищено норму вмісту мікроорганізмів.


Розвіяли експерти та ще один міф про те, що філе наколюють водою. Перевірка утримання вологи показала, що у всіх зразках кількість вологи перебуває у межах норми.

Куряче філе як вибрати

Джерело: freepik

В якій упаковці краще купувати куряче філе?

Експерти Центру Експертиз навмисно придбали для перевірки кілька зразків м'яса в різних упаковках, а на ринку взагалі на вагу. Останній варіант – найнебезпечніший, оскільки не гарантує дотримання гігієнічних норм. Оптимальний варіант – лоток та метод фасування у захисному середовищі (наприклад, як «Наша Ряба» та «Епікур»). Така упаковка краще захищає філе та забезпечує достатній термін зберігання. До речі, перевірка показала, що 4 із 6 виробників «обвішують» своїх покупців. Без зауважень за вагою були лише «Наша Ряба» та «Гаврилівські курчата».

Зовнішній вигляд: на що звертати увагу?

Поверхня курячого філе має бути чистою, сухою, але не обвітреною. М'ясо рожевого або блідо-рожевого кольору, пружне (щоб перевірити, натисніть на м'ясо пальцем, воно має швидко відновити форму). На філе не повинно бути жодних слідів шкіри, кісток або синців, згустків крові. Ну і, звичайно, без стороннього запаху.
Усім цим критеріям відповідав лише один зразок. У філе п'яти інших виробників були виявлені синці, хрящі, в упаковці одного з зразків було занадто багато рідини, навіть не дивлячись на наявність серветки, що вбирає.


Куряче філе як вибрати

Джерело: freepik

За результатами порівняльного тестування загальну оцінку «відмінно» здобула марка «Наша Ряба», хорошистом було визнано філе «Гаврилівські курчата». Задовільно здобула марка «Епікур». Інші три зразки, на жаль, були оцінені як «погано». З підсумковою таблицею перевірки курячого філе можна ознайомитись з таблиці нижче.
Бажаємо вам і вашим малюкам міцного здоров'я та смачних відкриттів. Харчуйте правильно якісними продуктами та робіть наш світ ще прекраснішим щасливими посмішками своїх маленьких непосид!


Джерело: https://test.org.ua/tests/food/548


Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UA

Статті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x