Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="77106"]
Харчування

Сезон гарбуза: який краще і як вибрати?

Old date: 2015-11-11
Current date: 2022.12.09
New date: 2021.09.28
0
У користі гарбуза не сумнівається жодна мама, однак, чи всі плоди однаково смачні, і які краще підходять для довготривалого зберігання.

На користь гарбуза не сумнівається жодна мама, однак, чи всі плоди однаково смачні, і які краще підходять для тривалого зберігання, відомо не всім. Отже, вибираємо гарбуз!

як вибрати гарбуз

Джерело: Fotolia

Склад гарбузової м'якоті

Гарний помаранчевий колір їй надає не тільки бета-каротин, якого в гарбузі достатньо, але й пектинові речовини. Пектини служать природним антиоксидантом та ентеросорбентом, оскільки не засвоюючись організмом, вони виводять разом із собою всілякі шлаки та відходи. Крім того, пектини знижують рівень «поганого» холестерину в крові та беруть активну участь нормалізації обміну речовин.

Клітковина гарбуза одночасно і ніжна та ефективна, що робить її фактично дієтичним продуктом ідеальним для дитини. Харчові волокна необхідні, при їх нестачі починаються проблеми з мікрофлорою шлунково-кишкового тракту, причому вона нікуди не подіється при термічній обробці.

Ну і, звичайно, вітамінний і мінеральний склад гарбуза, який чудово збалансований - одні нутрієнти сприяють роботі інших - наприклад аскорбінова кислота необхідна для засвоєння заліза. Крім того – гарбуз чудово зберігається, мало не до літа, проте потрібно правильно вибрати плід.


Мускатна гарбуз

Один з найсмачніших і найсолодших видів гарбузів має дуже характерну форму. Мускатні гарбузи різних сортів можуть нагадувати формою грушу з дуже витягнутою вузькою частиною, згинатися напівдугою, можуть відрізнятися колір шкірки і м'якоті – від жовтої до яскраво-жовтогарячої. Мускатний гарбуз рослина теплолюбна, тому виростити її трохи складніше, ніж інші види гарбузів, скоринка у неї значно тонша, ніж у її родичів інших видів і очистити її набагато простіше.

Розміри мускатного гарбуза різняться кардинально - можна знайти плід на одну-дві порції каші, а можна вибрати дуже великий і важкий.

М'якуш мускатного гарбуза легко розварюється в однорідну масу без волокон і ущільнень, у нього можна навіть не додавати цукор, а необхідні для роботи ШКТ дитини речовини – пектини, клітковина, калій та ін. в ній присутні в повному обсязі.

Насіння в мускатному гарбузі дрібне і його дуже мало, так що для любителів білого насіння вона не порадує. Не підходить мускатний гарбуз і для тривалого зберігання, цілий непошкоджений плід не варто зберігати довше грудня місяця, пізніше вона втрачає більшість своїх смакових якостей та корисних властивостей.

Крупноплодная гарбуз

Плоди великоплідних сортів гарбуза відрізняються своїми реально величезними розмірами. У традиційних осінніх сільськогосподарських фестивалях та ярмарках, особливо популярних у США, фермери змагаються, хто зможе виростити найбільший гарбуз, і як правило перемагають саме великоплідні сорти. Вага одного гарбуза може сягати 100 і більше кілограм!

Крупноплідний гарбуз має круглу форму, плескату зверху і знизу, її м'якоть не така солодка, як у мускатної. Вона чудово зберігається протягом багатьох місяців майже не втрачаючи важливих властивостей, за винятком, звичайно, деяких вітамінів, які розпадаються при тривалому зберіганні.

Вибираючи великоплідний гарбуз для зберігання важливо знати, що зберігати можна тільки цілий плід без пом'ятостей і з непорушеною шкіркою, тому краще брати плоди середнього розміру, не більше 4-5 кг, щоб у розрізаному вигляді її довго не зберігати.

Чим довше зберігається гарбуз, тим солодше стає його м'якоть.

твердокорая гарбуз

Цей вид гарбузів, не дивлячись на свою товсту і щільну шкірку, не рекомендують зберігати тривалий час, хоча й свіжі зібрані плоди не всім до смаку. М'якуш твердокорого гарбуза майже не солодкий, тому саме його добре використовувати для приготування страв з м'ясом та несолодкої випічки.

Зате для любителів білого насіння цей гарбуз – знахідка. Саме твердокорі сорти містять багато насіння, причому виведені навіть сорти, де ці насіння майже не мають шкірки (голосом'яний гарбуз)!

Декоративний гарбуз

Більшість сортів таких гарбузів у їжу не вживають, причина в основному в тому, що при їх вирощуванні можуть застосовуватися різні хімікати, які не використовують для рослин придатних у їжу. Такі гарбузи різних форм, кольорів і розмірів (як правило, мініатюрні) використовують в основному для прикраси приміщень.

Загальні правила при виборі гарбуза:

  • Завжди вибирайте гарбуз, у якого є хвостик, причому чим довше, тим краще. Гарбуз без хвостика для зберігання не придатний.
  • Ніколи не купуйте розрізаний, або нарізаний на шматки гарбуз. Висока ймовірність того, що плід почав псуватися, з'явився грибок і його просто обрізали, але суперечки в цьому випадку присутні і в частині, що залишилася.
  • Зберігати гарбуз краще в прохолодному, сухому приміщенні, що добре провітрюється, хвостиком вгору.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти