Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="118573"]
Харчування

Дієтологи назвали найкорисніший осінній фрукт

Old date: 2016-10-24
Current date: 2022.12.09
New date: 2018.10.03
0
І це не яблуко, як ви могли подумати, але близький родич, плід фруктового дерева всіма улюблена груша. Чим же так сподобався

І це не яблуко, як ви могли подумати, але близький родич, плід фруктового дерева всіма улюблена груша.

Джерело: instagram @georgia_for_travel

Чим же так сподобалася груша американським дієтологам, адже саме фахівці з Університету Луїзіани провели дослідження, і дійшли висновку – груша винятково корисна, особливо для жінок та дітей старших за трирічний вік.

В принципі, спробувати стиглу м'якоть груші або грушевий компотик можна дитині вже після року, але плоди повинні бути повністю стиглими і без шкірки і не більше 1 фрукта на день, не забуваючи про здоровий глузд.

Ніжна клітковина

Харчові волокна, які містять стигла груша, ніжніші, ніж у багатьох інших осінніх фруктів, а це означає, що мікрофлора нашого кишечника (ті самі корисні бактерії, які допомагають перетравлювати їжу), буде вдячна за такий осінній подарунок. Правда тут потрібно враховувати - пізні сорти груші захищені щільною шкіркою, яка багата на мінерали і вітаміни, але клітковина її грубіша.


груші

Burda Media

Низька калорійність

Хоч груша на смак буває дуже солодкою, але основну масу вуглеводів у ній становить фруктоза, а не глюкоза, як у яблуках. Таким чином охочі схуднути і страждають на цукровий діабет вибирають саме осінню грушу як десерт.

Велика кількість фолієвої кислоти в груші

Вочевидь, як і всі продукти рослинного походження, груша прекрасне джерело необхідних вітамінів. При цьому аскорбінової кислоти в ній дещо менше, ніж у яблуку або сливі, проте вітамін С все ж таки є. Але ось фолієвої кислоти в м'якоті груш набагато більше, ніж в інших сезонних фруктах, і не лише осінніх. Як відомо, вітамін В9 необхідний дітям для повноцінного зростання, дуже важливий під час вагітності, особливо у першому триместрі, коли відбувається закладання органів майбутньої дитини. До речі, лікарі дуже рекомендують їсти побільше продуктів, що містять фолієву кислоту, якщо ви плануєте вагітність, причому як майбутній мамі, так і майбутньому татові.

Антиоксиданти

До цієї групи речовин, які зміцнюють стінки судин та запобігає їх зносу. Одним із таких відомих вітамінів є токоферол – вітамін Е, якого у груші значна кількість. Значення вітаміну Е складно переоцінити, адже він стимулює імунітет, бере участь у синтезі багатьох гормонів, сприяє зниженню цукру в крові, сприяє засвоєнню вітаміну А, допомагає підвищити працездатність. Очевидно, це далеко не всі функції токоферолу, які він виконує в нашому організмі. До речі, при термічній обробці вітамін Е майже не руйнується.

груші

Джерело: pixabay.com

Велика кількість калію

Наявність досить великої кількості калію (значно більша ніж у яблуках), допомагає зміцнити серцевий м'яз. Необхідний калій для нормальної перистальтики кишківника, що допомагає його повноцінній роботі.

Груша як антисептик

У соку груші міститься речовина – глікозид арбутин, який, як доведено вченими, має антисептичні властивості. Таким чином, м'якоть або сік груші допоможуть полегшити стан слизової оболонки ротової порожнини та горла. Це може знадобитися, наприклад, при молочниці, стоматит, вірусної інфекції, що вражає горло.

Кому не можна їсти грушу

Категоричних протипоказань цей плід не має, але є кілька нюансів:

  • Груша, особливо недостигла, може кріпити, але це зовсім не обов'язково і проявляється така властивість індивідуально
  • У м'якоті груші можуть траплятися тверді вкраплення - це скупчення кам'янистих клітин, оболонки яких складаються з деревини клітковини. Така клітковина може дратувати слизову оболонку кишечника, особливо дитячого.
  • Важливо також є груші правильно - не раніше ніж через годину після їжі і не запивати водою.

Цікавий факт: грушеве дерево рясно плодоносить щороку, на відміну від яблуні, яка дає плоди через рік.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти