Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="220118"]
Живлення

Чому потрібно їсти голубину: 10 мега корисних властивостей ягід

0
Літо нам дарує ароматні, солодкі, і, головне, корисні ягоди, серед яких і голубика. Сезон збору голубини лісової або гонобобелю

Літо нам дарує ароматні, солодкі, і, головне, корисні ягоди, серед яких і голубика.

лохіна користь

Джерело: pixabay.com

Сезон збору голубини лісової або гонобобелю настає у липні, серпні і навіть вересні.

Про корисні властивості синювато-чорних ягід з сильним блакитно-сизим нальотом ходять цілі легенди. Лохіна має безліч корисних властивостей: від сечогінної та жовчогінної до протизапальної та антитоксичної.

Користь голубини виражаються в її здатності знижувати тиск, покращувати мозкову активність і пам'ять, замедлювати процеси старіння, регулювати сердечно-судинну систему.


Докладніше вивчити корисні властивості голубини і не пропустити потрясаний сезон ягід, які допоможуть нам стати здоровішими, красивішими і навіть розумнішими!

лохіна користь

Джерело: pixabay

Користь лохини

 1. Виводити радіонукліди, зміцнює стінки кров'яних судин, нормалізує роботу серця, замедлює старіння нервних клітин та головного мозку.
 2. Сприяє відновленню тканин, а також підсилює дію препаратів, що знижують рівень цукру в крові, та покращує обмін речовин.
 3. Завдяки високому вмісту витаминів С і К лохіна відома як протизапальний засіб, що регулює кровотворну функцію та обмін речовин, допомагає організму засвоювати кальцій, нормалізує роботу жовчного міхура та печінки.
 4. Завдяки антоціанам лохіна усуває розлади, пов'язані зі старінням тканин, нейтралізує вплив токсинів з навколишнього середовища і може застосовуватися як засіб від отруєння токсинами та хімікатами.
 5. Лохіна має протимікробну дію і допомагає боротися з багатьма хворобами, у тому числі з дизентерійною паличкою.
 6. Регулярне вживання ягід сприяє регенерації шкіри, виробленню природного колагену, очищенню кровеносних судин від скупчень шкідливого холестерину.
 7. Магній, що міститься в ягодах, має заспокійливу дію, допомагає у боротьбі зі стресом.
 8. Порівняно з іншими ягодами, в лохіні міститься не дуже багато заліза, але зате воно майже повністю засвоюється організмом.
 9. Лохіна - справжня знахідка для тих, що худнути, оскільки вона сприяє розщепленню жирів.
 10. Неоцінна і користь лохіні для імунної системи. Крім того, ягоди можна використовувати замість препаратів, що підвищують гемоглобін, як основний засіб при лікуванні авітамінозів.
лохіна користь

Джерело: Shutterstock

Важливо!

Існують і протипоказання до вживання лохіні. Ягода може викликати алергічну реакцію і спровокувати подразнення шкіри, свербіж і нежить. Не рекомендується вживати лохіну і малюкам, тому що вона може стати причиною діатезу. Ягоду також не варто вживати годуючим мамочкам. Крім того, у великих кількостях лохіну через її проносний вплив на кишечник може викликати діарею, метеоризм та здуття живота.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UA

Статті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти