Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="72006"]
Живлення

рису для дітей: незамінні властивості продукту

1
Чому перший прикорм радять починати з рисової каші? Рис не містить рослинний білок глютен, до переробки якого через

Чому перший прикорм радять починати з рисової каші? Рис не містить рослинний білок глютен, до переробки якого через недостатню активність ферментів шлунково-кишковий тракт немовлят просто не готовий.

Джерело: instagram @damskie_zabavi

Саме рис вважається ідеальним початком прикорму. Цьому є просте пояснення – рисова каша поживна, легко засвоюється, збагачує організм дитини залізом, кальцієм та вітамінами. До того ж, у більшості дітей рис не викликає алергічних реакцій.

З Азії, де до 500 року до нашої ери всюди можна було побачити рисові поля, ця культура прийшла до Європи лише через півтори тисячі років. Спочатку з дорогого та екзотичного на той час зерна готували виключно солодощі для святкового столу, але поступово рис завоював позицію одного з основних продуктів. У наших широтах «біле золото» з'явилося близько трьохсот років тому, і згодом заслужене почесне місце у національній кухні рису було забезпечено. Адже, крім високої поживності, ця крупа має ще одну важливу перевагу: вона чудово поєднується з будь-якими інгредієнтами: м'ясом, рибою, овочами.

Корисні властивості рису

Варто відзначити також, що рис є збалансованим дієтичним продуктом: у ньому достатньо білків та вуглеводів, і при цьому мінімум жирів. Кальцій, калій, фосфор, магній – необхідні організму мінерали – містяться у рисі у достатній кількості.


Діткам, як відомо, корисний не тільки сам рис, але навіть відвар, який накопичується поверх крупи у процесі приготування. І хоча вітаміни групи В і більшість амінокислот залишають зерно разом із оболонкою, користь навіть білого рису важко переоцінити.

Пізніше, коли малюк підросте і доросла їжа стане йому по зубах, до сімейного раціону можна буде ввести нешліфований рис – такому гарніру конкурентів за складом знайдеться небагато.

До речі, між рисовою кашкою для немовляти та бурим рисом існує і проміжний варіант – це рис пропарений. Справа в тому, що при такій обробці більшість вітамінів та мінералів, що містяться в оболонці, переходить у зерно – таким чином, рис майже не втрачає своїх корисних якостей.

Рис засипають у каструлю.

Burda Media

  Рис як ліки від захворювань

Завдяки якісному складу, рис є не тільки природно збалансованою їжею, але може також використовуватися і як ліки від багатьох захворювань. Так, у сирому вигляді він є ефективним очисним засобом для кишківника, суглобів та інших тканин.

Відварний рис корисний сечостатевої сфери, а рисові відвари з додаванням інших інгредієнтів застосовуються для лікування грипу, бронхіту, пневмонії, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Рис заспокійливо діє на нервову систему, усуває спрагу, покращує колір обличчя та навіть посилює лактацію!

 Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Один коментар на «"Корисність рису для дітей: незамінні властивості продукту"»

  1. Види рису для дітей. Круглозерний рис містить велику кількість крохмалю. Оболонка зберігає більше цінних речовин і робить цей рис для дітей кориснішим за біле.

    Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти