Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="271355"]
Живлення

3 продукти, які провокують печію

0
Печія часто посилюється після їжі. Щоб знизити ризик загострення кислотного рефлюксу, потрібно обережно ставитися до продукту.

Печія часто посилюється після їжі. Щоб знизити ризик загострення кислотного рефлюксу, потрібно обережно ставитися до продуктів-провокаторів.

Продукти-провокатори печії

Freepik

Печія - неприємне відчуття печіння або спека, що утворюється за грудиною або у верхній частині живота. Найчастіше проблема виникає під впливом кислого шлункового соку на слизову оболонку стравоходу. Вміст потрапляє у стравохід, що призводить до дискомфортних відчуттів. У медицині цей процес називають рефлюкс.

Деякі продукти дуже небезпечні при печії. Вони можуть спровокувати неприємні симптоми і навіть посилити здоров'я шлунка. Відмовтеся або обмежте їхнє споживання!

Жирна їжа

Продукти з високим вмістом жиру - не найкращий друг при печії. Вони здатні збільшити симптоми кислотного рефлюксу. Справа в тому, що жирна їжа може розслабити нижній клапан стравоходу, який контролює влучення вмісту з одного органу в інший. В результаті шлункова кислота проникає в стравохід і викликає печію.


Гостра їжа

Якою б смачною та корисною для імунітету гостра їжа не була, саме вона одна з головних провокаторів печії. Людям із захворюваннями шлунка така їжа зовсім протипоказана. Справа в тому, що в подібній їжі міститься капсаїцин. Це з'єднання, за даними вчених, уповільнює швидкість травлення, ніж у рази збільшує ризик появи печії. Ще гостра їжа може стати причиною розвитку гастриту, якщо надто часто включати її до раціону. Гострі продукти при регулярному вживанні подразнюють стінки шлунка, знижуючи їх захисний бар'єр. Як результат – виникає запалення слизової оболонки.

Шкідливі продукти при печії

Джерело: Freepik

Алкоголь

Уникайте вживання алкоголю у великих кількостях, тому що він також може провокувати печію. Дослідження показують, що міцні напої послаблюють функції нижніх відділів стравоходу. А ще такі види алкоголю, як пиво та вино, збільшують кількість шлункової кислоти. Людям із печією краще взагалі відмовитися від подібних напоїв.

Якщо печія турбує вас на регулярній основі, варто звернутися до лікаря. Причинами виникнення проблеми можуть бути: хронічний гастрит із підвищеною секрецією, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, прийом деяких ліків та продуктів. Також печія нерідко з'являється на останніх термінах вагітності з двох причин: гормон вагітності розслаблює гладкі м'язи в організмі, зокрема сфінктер стравоходу або зміщення шлунка вгору через зростаючу матку.

Не рекомендуємо займатися самолікуванням. Якщо симптоми печії посилюються і з'являються регулярно, перевірте своє здоров'я у гастроентеролога.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти