Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="220436"]
Питание

10 продуктів, в яких кальцію більше ніж у молоці

0
Всі мами знають - молоко і сир необхідні дитині, щоб забезпечити її зростаючий організм кальцієм. Однак, є чимало продуктів, в яких к

Всі мами знають — молоко і сир необхідні дитині, щоб забезпечити її зростаючий організм кальцієм. Однак, є чимало продуктів, в яких кальцію значно більше.

кальцій у яких продуктах міститься

Джерело: instagram@ladyboss_tlt

Кальцій — мінерал дуже непростий і вкрай важливий для нашого організму. Крім того, що він є основою кісткової тканини, кальцій присутній мало не у всіх системах людського тіла. Недолік кальцію позначиться на стані зубів, шкіри, роботі серця, нервової системи, причому, проявитися проблема цілком може через роки. Поки дитина зовсім маленька, необхідний для росту і розвитку мінерал вона отримує з маминого молочка, а при штучному вигодовуванні — з адаптованої суміші (ні в якому разі не коров’ячим молоком). Але з віком необхідно вводити нові продукти, які забезпечать необхідну добову дозу кальцію дитині (втім, як і дорослому).

СКІЛЬКИ КАЛЬЦІЮ В МОЛОЦІ І МОЛОЧНИХ ПРОДУКТАХ

Як виявилося, молоко і сир далеко не рекордсмени за вмістом кальцію, а це означає, що в збалансованому раціоні дитини повинні бути присутні й інші джерела необхідного мінералу. Відповідно до віку дитини, зрозуміло, і в розумних кількостях. Так в період пубертату потреба в кальції у дитини різко зростає — до 1200 мг на добу, в порівнянні з 800 мг з 3 до 11 років.


При цьому в цілісному коров’ячому молоці міститься всього близько 150 мг на 100 г, а в козячому трохи більше. У сирі, натуральному йогурті і інших кисломолочних продуктах кількість кальцію значно більше, ніж в самому молоці, але засвоюється він ідеально.

 кальцій у яких продуктах міститься

Джерело: instagram@atlas_russia

МАКОВІ ЗЕРНА

Абсолютним рекордсменом за вмістом кальцію є мак. У 100 г дрібних чорних зерняток є до 1300 мг мінералу, що цілком може забезпечити добову дозу для дорослої людини.

КУНЖУТ

100 г зерняток кунжуту так само може забезпечити добову потребу організму в цьому мінералі. Залежно від сорту і різновиду, в кунжуті міститься від 900 до 1200 мг кальцію.

ТВЕРДИЙ СИР

На третьому місці за вмістом кальцію виявився твердий сир. У різних сортах сиру знаходиться від 900 до 1300 мг кальцію в 100 г продукту. Найбільше мінералу в сирі сорту «пармезан».

кальцій у яких продуктах міститься

Джерело: pixabay.com

М’ЯКІ СИРИ

У м’яких сирах, типу сулугуні, фета, бринза і навіть тофу від 450 до 650 мг кальцію в 100 г продукту.

ГОРІХИ

Практично всі горіхи є прекрасним джерелом кальцію — ліщина, волоські, лісові, кешью, фундук. Але виділяється серед цієї корисної команди мигдаль — більше 250 мг кальцію в 100 горіхів.

кальцій у яких продуктах міститься

Джерело: Shutterstock

ЗЕЛЕНЬ

Кріп, петрушка — 210-240 мг кальцію, листочки базиліку прекрасне доповнення до салату, вони містять до 190 мг кальцію на 100 г травички.

Більше ніж в молоці кальцію в 100 г інжиру, кураги, бобових, особливо у сої, чорному насінні і халві — як соняшниковій, так і тахінній, яку роблять їз насіння кунжуту.

Важливо розуміти, що харчування дитини має бути різноманітним і збалансованим, а молоко, хоч і є обов’язковим продуктом в дитячому раціоні з різних причин, не єдине джерело кальцію.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UA

Статьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты