Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274322"]
Мама

Перші заступники та святі покровителі дітей: повний список

Old date: 2019-03-18
Current date: 2022.06.30
New date: 2022.05.23
0
У своїх молитвах православні батьки часто просять допомоги та заступництва для своїх дітей. Найчастіше вони звертаються до Господа

У своїх молитвах православні батьки часто просять допомоги та заступництва для своїх дітей. Найчастіше вони звертаються до Господа та святих мучеників. Будь-яка щира молитва дійде до нього, через кого б вона не була звернена. Та серед православних святих є ті, що вважаються першими заступниками та покровителями дітей.

Перші заступники та святі покровителі дітей: повний список

Джерело: Freepik

Насамперед мама молиться за благополуччя своїх дітей Пресвятої Богородиці Діві Марії – Матері Господа Ісуса Христа. І це зрозуміло, адже тільки вона як мама завжди зрозуміє та прийме переживання батьків за своїх дітей. І також буде молитися за них Господеві.
Заступниками та наставниками також вважаються святі батьки, які зуміли виховувати своїх дітей добрими людьми. Це праведні Іоаким та Ганна – батьки Пресвятої Діви Марії, Захарія та Єлизавета – батьки святого Пророка, Предтечі та Крестителя Господнього Іоанна, преподобні Кирило та Марія Радонезькі – батьки преподобного Сергія Радоженського.

Є й інші святі, до яких прийнято звертатися за захистом та допомогою у вихованні дітей.


кому молитися за дитину

Джерело: Freepik

Преподобний Стіліан Пафлагонський, Чадозаступник

Народився у Малій Азії, у місті Пафлагонії у V столітті. З самого детства прагнув до святої, праведної життя, уникаючи згубних соблазнів.

Після досягнення повноліття він роздав своє майно попрошайкам зі словами: «Я скинувши важкий якорь, який тримав мене на прив'язі бажань мого занепалого тіла. Відтепер відкрито переді мною шлях до справжнього життя».


Після цього прийнявши монашество в одному з монастирів. Він дуже суворий, аскетичний спосіб життя і прославився чеснотами чистоти та послуху.

Бажаючи бути ближчим до Бога, пішов біля пустині і поселився в печері. Дні та ночі проводив у молитві.

Господь, бачачи гаряче бажання Стіліана зберегти в душі дитячу віру та чистоту, давши йому благодать заступництва дітям. Поки він був живий, до нього в пустиню приходили матері з різних селищ, щоби вилікувати їх дітей від хвороби. Святий Стіліан просив у Бога зцілення і завжди отримував його для дитини.


Безплідні сім'ї за молитвами святого знаходили дітей. Після смерті святого Стіліана безплідні жінки просили зцілення у його образу і отримували бажане.

Сьогодні на честь святого у Малій Азії, Греції та на Кіпрі освячуються храми. На іконах він тримає на руках одного чи кількох немовлят.

Святі покровителі дітей

Джерело: Freepik

Святитель Миколай, архієпископ Мир Лікійських, Чудотворець

Народився III столітті в лікійському місті Патарі, зроставши у благочестивій християнській сім'ї. Батьки його були заможними людьми і після своєї смерті залишили велике наслідки. Проте Микола вибрав шлях служіння Богу, ставши архіпископом Мир Лікійських і все своє багатство роздавши нужденним.


У період гоніння на християн потрапивши до в'язниці, де дивом зміг уникнути страти. Після того як гонителя християн імператора Діоклетіана змінив імператор Константин Великий, святого звільнили.

Святий Миколай здійснив безліч чудес, багато з яких торкнулися саме дітей. Наприклад, одного разу він проходив повз будинок бідняка, у якого було три незаміжні доньки, яких він не міг бачити заміж, оскільки у них не було приданого. Виявилося, бідолаха вже збирався поступитися честю дівчат, щоб отримати хоч щось для їх приданого. Святий Миколай не допустив цього: уночі кинувши пакунок із золотом біля вікна будинку, і батько зміг видати заміж старшу доньку. Так Микола-Чудотворець чинив ще двічі, тим самим дівчата були врятовані від безчестя, а їхній батько уникнув гріха.

Помер святитель Миколай у глибокій старості, приблизно у середині IV століття. У 1087 році його мощі були перевезені з Миру Лікійських до італійського міста Барі, де знаходяться до цього дня в соборі, побудованому на честь святителя у XII столітті.


З давніх-давен у день пам'яті святителя – 19 грудня – батьки дарували своїм дітям подарунки, а в храмах роздавали солодощі. І досі прийнято у святого Миколая-Чудотворця просити заступництва для своїх дітей.

Святі покровителі дітей

Джерело: Freepik

Святий мученик Неофіт Нікейський

Народився в Нікеї, ріс у суворій християнській сім'ї. Господь за лагідний характер, благочестя та доброту ще в дитинстві дарував йому здатність до чудотворення. Якось голуб вивив Неофіт з батьківського дому і привів у печеру, де живий дикий лев. Тут святий і проживши до п'ятнадцяти років, вийшовши лише один раз для того, щоб поховати своїх батьків і роздати майно, яке він отримав у спадок, попрошекам.

Під час гонінь Діоклетіана Неофіт добровільно з'явився в Нікеї і став викривати язичників. За це його жорстко катували протягом кількох днів, але він однаково залишався неушкодженим. Це було не зрозуміло його мучителям, і святий був засуджений на поживу звірами. Але медведь, якого спустили на Неофита, підійшов до нього і пішов на своє місце. Так було ще двічі: з ведмедицею та лівом. Причому лев був тим самим, якого святий зустрів у кам'яній печері і, посівши її, відправивши жити в інше місце. Святий Неофіт відіслав лева назад у пустиню, заборонивши йому наносити зло людям.

Перелякані могутністю Неофіта правителі-язичники покарали негайно вбити його. Так Святий мученик Неофіт віддав душу в руки Господа у віку п'ятнадцяти років.


Йому батьки моляться за здоров'я, добробут та розуміння своїх дітей.


Кому молитися за дітей

Джерело: Freepik

Покровитель за датою народження

Звісно, ​​покровителем кожного людини є її святий за датою народження та ім'ям.

 • Так, Преподобний Серафим Саровський та Блаженній Сильвестр оберігають народжених з 22 грудня по 20 січня;
 • Святі Кирило та Афанасій – тих, хто народився з 21 січня до 20 лютого;
 • Святий Олексій та Преподобний Мілентій Антіохський – з 21 лютого до 20 березня;
 • Георгій Сповідник, Інокентій Іркутський та Святий Софроній – 21 березня-20 квітня;
 • Апостол Іоанн Богослов, святі Тамара та Степан – з 21 квітня до 20 травня;
 • Святий Константин та Олексій Московський заступаються за дітей, які народилися з 21 травня до 21 червня;
 • Святий Кирило допомагає тим, хто народився 22 червня-22 липня;
 • пророк Ілля та Святий Миколай Угодник – захищають народжених з 23 липня по 23 серпня;
 • Святі апостоли Іоанн та Павло – з 24 серпня до 23 вересня;
 • Преподобний Сергій Радонезький опікується тими, хто народився з 24 вересня до 23 жовтня;
 • Святий Павло – з 24 жовтня до 22 листопада;
 • свята Варвара та преподобний Миколай Угодника – з 23 листопада до 21 грудня.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x