Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272446"]
Мама

Муніципальна няня: якою буде компенсація у 2022 році

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2022.02.02
0
Ви можете прочитати цю статтю по-русски
Муніципальна нянька – програма, яка дозволяє отримати грошову компенсацію від держави за послуги няні. Розповідаємо, як і

Муніципальна нянька – програма, яка дозволяє отримати грошову компенсацію від держави за послуги няні. Розповідаємо, як змінилися її умови у 2022 році та скільки грошей можна отримати.

Як отримати компенсацію?

Джерело: Shutterstock

Сума компенсації за програмою «Муніципальна няня»

Проект, який започаткували у 2019 році, дозволяє батькам отримати компенсацію вартості послуг з нагляду дитини до трьох років. Тобто ви самі наймаєте няню, оплачуєте її роботу, а держава відшкодовує вам частину витрат у розмірі одного прожиткового мінімуму для дитини до 6 років.
Декілька нюансів:

 • Няня має бути оформлена офіційно як самозайнята особа, приватний підприємець чи юридична особа.
 • Важливою складовою є укладання трудового договору. Няня повинна отримувати заробітну плату за безготівковим розрахунком, щоб у вас була квитанція або виписка з банківського рахунку.
 • Незважаючи на рівень зайнятості найнятої людини, ви все одно матимете право на отримання грошової виплати про програму. У договорі мають бути чітко прописані всі умови. Наприклад, це може бути часткова зайнятість.

Як змінилася програма «Муніципальна няня» у 2022 році

Щоб уникнути махінацій заради виплат, влада вирішила запровадити деякі обмеження. З 2022 року скористатися програмою можуть тільки ті сім'ї, які найбільше потребують допомоги з догляду за дитиною:

 • сім'ї, у яких дві та більше дитини до трьох років;
 • сім'ї з дитиною до трьох років, яким потрібен додатковий догляд (наприклад, дитина з інвалідністю, ДЦП, вродженими вадами розвитку, цукровим діабетом тощо);
 • сім'ї з дитиною до трьох років, у яких один із батьків інвалід 1 або 2 групи.
Програма "Муніципальна няня"

Джерело: Shutterstock

Розмір виплат за програмою "Муніципальна няня"

Сума компенсації становить один прожитковий мінімум на дитину до 6 років (2100 грн.) або два (4200 грн.) за наявності інвалідності або тяжких захворювань у дитини.


Якщо у сім'ї дві та більше дитини, виплату можна отримувати за кожну. Тільки для цього необхідно прописати у договорі, що няня допомагає доглядати кількох дітей.

Як оформити отримання грошової компенсації

Якщо ви потрапили під категорію сімей, які мають право брати участь у програмі «Муніципальна няня», то протягом місяця після укладання договору подайте заявку на отримання виплат. Для цього зверніться до Центру надання адміністративних послуг або органів управління соціального захисту населення.


До заяви додаються такі документи:


 • копія договору з нянею;
 • документ, що підтверджує, що ви сплатили за її послуги;
 • документ, що підтверджує наявність у дитини тяжкого захворювання чи інвалідності.

А ви користувалися "Муніципальною нянею"? Поділіться своїм досвідом у коментарях.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x