Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="183344"]
Дозвілля

Вознесіння Господнє 2020: основні прикмети та молитви для виконання бажань

Old date: 2018-05-16
Current date: 2022.10.02
New date: 2020.05.28
0
Українці відзначають одне з важливих християнських свят – Вознесіння Господнє, двонадесяте свято та одну з головних подій.

Українці відзначають одне з важливих християнських свят – Вознесіння Господнє, двонадесяте свято та одну з головних подій Священної історії.

Вознесіння Господнє фото

Джерело: Unsplash

Цей день для віруючої людини має особливе значення і наповнений особливим змістом, адже Вознесіння Господнє символізує наближення до Божественного, коли відкриваються небеса. Вважається, що сьогодні кожна людина може попросити у Вищих сил блага для себе та своєї сім'ї, звернувшись до Господа молитвою.

Піднесення знаменує собою останній шлях Христа на небо, до Отця його для возз'єднання та триєдиного правління – Святого Духа, Бога-Сина та Бога-Отця. Це свято нерозривно пов'язане з Великоднем і випадає на сороковий день після нього, через що щороку його святкують у різні дати. 2020 року Вознесіння Господнє українці відзначають сьогодні, 28 травня.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Вознесіння Господнє фото

Джерело: Unsplash

За традицією, у це важливе свято віруючі прагнуть відвідати храм. Однак, якщо храм відвідати не вдасться, бажано звернутися до Господа з молитвою, подякувати йому за все, попросити допомоги або покаятися у гріхах. Також важливо провести цей день у гармонії та світі, уникнути сварок та негативних емоцій.


Про прикмети та традиції Вознесіння Господнього, а також про те, чого не можна робити у це свято, читайте у нашому матеріалі.

Вознесіння Господнє 2020: прикмети та традиції

Цього дня прийнято не відмовляти у допомозі жебракам та знедоленим, адже існує повір'я, що у свято Вознесіння під виглядом бідняка сам Господь може підійти до будинку за милостинею або попросити допомоги.

Традиційним частуванням на Вознесіння Господнє, яке господині подавали до столу, були довгі пироги, верхню частину яких прикрашали драбинки — символ шляху Ісуса Христа на Небеса. Ці пироги називають сходами, драбинами і просто драбинками.

Народні традиції свідчать, що з дня святкування Вознесіння Господнього закінчується весна, тому можна не чекати на похолодання і сміливо готуватися до настання літа. Вважалося, що після Вознесіння літо вступає у свої права, тож будинок у цей день потрібно прикрасити свіжими квітами.

Якщо у цей день погода буде хороша, то буде тепла.

А ось дощ на Вознесіння Господнє є провісником хвороб у худоби та неврожаю.

Згідно з народними прикметами, той, хто скупається на Вознесіння у річці, буде здоровим увесь рік.

Крім того, в цей день можна дізнатися про долю тяжкохворої людини. Для цього на свято необхідно заплести кілька березових гілочок у кіски. Якщо після закінчення 10 днів гілочки не висохли, то, найімовірніше, хворого чекає лікування.

За допомогою березових гілочок, заплетених у кіски, також ворожили на нареченого та заміжжя. Молоді дівчата розплетали кіски у випадку, якщо гілочки до Трійці залишалися зеленими та дякували за швидкі позитивні зміни у житті – зустріч нареченого та заміжжя, а також щасливу долю.

Вознесіння Господнє фото

Джерело: Instagram/klyuchnikova0305

Вознесіння Господнє 2020: чого не можна робити

Вознесіння Господнє – день, коли необхідно дотримуватися миру та спокою у своїй душі, а також уникати конфліктів у сім'ї та сварок з близькими людьми. У це свято потрібно робити для близьких щось гарне та радувати свою сім'ю.

У Вознесенні Господньому не можна займатися тяжкою роботою, але водночас не слід перекладати її на інших людей. Бажано зайнятися важкою працею в інший день, а цього свята присвятити себе духовному просвітленню.

Прикмети також свідчать, що цього дня раніше суворо заборонялося начхати на вулиці та кидати сміття, бо на Вознесіння Господнє «можна ненароком потрапити до самого Христа, який приходить під виглядом бідняка».

Небажано давати волю поганим думкам. Краще присвятіть цей день сім'ї та близьким, та постарайтеся контролювати свої негативні емоції. Також на Вознесіння Господнє рекомендують згадати померлих родичів.

Вознесіння Господнє фото

Джерело: Unsplash

Вознесіння Господнє 2002: молитви

Молитва Вознесіння Господнього

Господи Ісусе Христе, Боже наш, пошитий з Небесних висот спасіння нашого заради і наситив нас духовною радістю у святі та пресвітлі дні Воскресіння Твого, і поки після земного служіння Твого вознісся від нас на небо зі славою і сидиш праворуч Бога і Отця!

У цей «ясний і всесвітлий день Божественного на небеса сходження» Твого «земля святкує і тріумфує, радіє і небо Вознесінням днесь Творця творіння», люди славословлять безупинно, зряче заблудше і занепале єство своє на рамо Твоє, Ангели ж веселяться, говорячи: Хто цей, прийшлий у славі, сильний у боротьбі. Цей воістину Цар Слави?!

Сподоби й нам немічним, земна ще мудруючим і плотоугоддям, творити безперестанним, схід Твій на небо страшний помишляючи і святкуючи, тілесна і житейська відкласти піклування і з Апостоли Твоїми на небо нині дивися всім серцем своїм і всіма помислами своїми горе проживання наше є, тут же на землі ми точію мандрівники та прибульці есми, що відійшли з дому Отця в країну, далечу гріха.

Задля цього старанно просимо Тебе, преславним Вознесінням Твоїм, Господи, оживи нашу совість, що найпотрібніші нікчемні є у світі, зведи нас із полону цього гріховного тіла і миру і сотвори нас гірська мудрувати, а не земна, бо не будемо нікому догоджати і жити, але Тобі Господеві і Богу Нашому служити будемо і попрацюємо, доки відмовився від уз тіл і пройшли необернено повітряні поневіряння, досягнемо небесних обителів Твоїх, де, ставши правою Величності Твого, з Архангели і Ангели і всіма святими прославляти Твоїм Отцем і Пресвятим і Єдиносущим і Животворячим Твоїм Духом, тепер і повсякчас і на віки віків. Амінь

Тропар на Вознесіння Господнє, глас 4

Піднісся в славі, Христе Боже наш,
радість сотворив учнем обітницею Святого Духа,
повідомленим ним колишнім благословенням,
бо Ти є Син Божий, Спаситель світу.

Кондак, глас 6

Виконавши про нас огляд, і що на землі з'єднавши небесним,
піднісся у славі, Христе Боже наш,
ніякоже, відлучався, але перебуваючи невідступний, і кричали тим, хто любить Тебе:

Я є з вами і ніхто на вас.

Величення

Величаємо Тебе, Живодавче Христе, і шануємо Що на небеса, з Пречистою Твою плоттю,
Божественне Вознесіння.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти