Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="180439"]
Дозвілля

Радониця: що можна, що не можна робити під час поминального тижня

Old date: 2018-04-16
Current date: 2022.12.05
New date: 2019.05.03
0
Радониця, або поминальний день у 2019 році випадає на 7 травня, вівторок – щорічно цей день православні відзначають на 9-й день після Великодня

Радониця, або поминальний день у 2019 році, випадає на 7 травня, вівторок – щорічно цей день православні відзначають на 9-й день після Великодня.

Батьківські дні, труни
Джерело: instagram @pravoslavie_segodnya

Весь тиждень, що наступає за Великоднем тижням, вважається поминальним – його інша назва Фоміна тиждень, яка починається з першої після Великодня неділі, 5 травня, і закінчується в суботу 11 травня.

Що можна робити під час поминального тижня

 • З початком Фоміна тижня в церквах відновлюються ритуали вінчання, які не проводили протягом усього Великого посту. Таким чином, на поминальному тижні можна одружитися.
 • Головне в церковних правилах, це, звісно, ​​молитва – тому віруючим важливо приходити на служби до церкви, особливо напередодні Радониці, коли проходить всесвітнє вшанування покійних із всеношним пильнуванням.
 • Можна і потрібно під час церковної панахиди поставити свічку та залишити записку з іменами тих, кого хочете згадати.
 • На всьому поминальному тижні можна працювати – жодних заборон щодо якоїсь діяльності немає.
 • Можна і треба побувати на цвинтарі, на могилах своїх родичів. Щоправда, генеральне прибирання після зими варто зробити не на поминальному тижні, а раніше.
 • Вважається, що вагітним та маленьким дітям краще у поминальний тиждень на цвинтарі не ходити, а згадати близьких у церкві.
Радониця, поминальні дні 2019
Джерело: instagram @pravoslavnoe_obozrenie


Що не можна робити під час поминального тижня

 1. Церква категорично проти народної традиції напивається на могилах у дні дротів. Не можна приносити горілку та інші міцні напої, але якщо без алкоголю ніяк – можна випити трохи червоного вина.
 2. Під час поминального застілля вдома алкоголь п'ють не цокаючись – але це лише народна традиція і до церкви відношення не має.
 3. Церква вважає, що легке перекушування біля могили близьких, цілком припустимо, але влаштовувати бенкет на цвинтарі – категорично недоречно і є застарілою язичницькою традицією, яка до християнства не має відношення.
 4. Поминальні дні у православ'ї – це не привід для смутку за померлими, а час порадіти за своїх покійних близьких, які, як вважає церква, відродилися для нового, іншого життя. Отже, плакати і сумувати у поминальні дні не рекомендується, а ось молитва зі згадкою імен мертвих родичів – те, що потрібно.
 5. Не можна влаштовувати генеральне прибирання на могилах, особливо у вівторок, на Радоницю – це краще зробити заздалегідь.
 6. Весь поминальний тиждень не можна копати город, все посіяне і посаджене в ці дні буде погано сходити і народити.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
релігія
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти