Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="277276"]
Дозвілля

Коли починається Масляна 2023

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2023.02.01
0
Дата Масляної залежить від того, коли відзначають Пасху, святкування починається за тиждень до початку Великого посту. Мас

Дата Масляної залежить від того, коли відзначають Великдень, святкування починається за тиждень до початку Великого посту.

млинці

Джерело: freepik

Масляний тиждень, або сирний тиждень, час веселощів, смачних млинців і підготовки до посту. Щоправда, до церкви традиція випічки млинців не має відношення, це, швидше, відлуння нашого язичницького минулого, але від цього вона не менш приємна.

Отже, Масляну вирахувати просто – її зустрічають за 7 днів до початку Великого посту, який залежить від дати Великодня. У 2023 році Світла Христова неділя випадає на 16 квітня, Великий піст триватиме з 27 лютого по 15 квітня. Таким чином, у 2023 році Масляний тиждень розпочнеться у понеділок 20 лютого, і триватиме до неділі 26 лютого.

МАСЛЯНА 2023: 20 - 26 ЛЮТОГО

мама та донька млинці

Джерело: freepik

Як відомо, у народних традиціях кожен день масляного тижня має свою назву, значення та традиції:


  • Понеділок, 20 лютого: зустріч. Вузька Масляна, початок сирного тижня, коли господлині випікали перші млинці. Прийнято було ділитися ними з нужденними.
  • Вівторок, 21 лютого: заграші. Час сватання та нових знайомств, вважалося, що у цей день потрібно розпочинати підготовку до весілля.
  • Середа, 22 лютого: ласощі. День, коли зять вирушає до тещі на млинці.
  • Четвер, 23 лютого: розгул. У четвер розпочинається Широка Масляна. Цього дня, як і в ті, що залишилися до кінця тижня, не заведено працювати, а треба активно розважатися та веселитися.
  • П'ятниця, 24 лютого: тещині вечірки. Тепер у гості до заміжньої доньки вирушують її батьки. А вона має напекти млинців і накрити багатий стіл.
  • Субота, 25 лютого: золовкіні посиді. Заміжні жінки запрошували у гості родичів чоловіка – сестер, тітоньок, племінниць та інших.
  • Неділя, 26 лютого: проводи. Фініш та кульмінація розгульного та ситного сирного тижня. Останній день — це проводи Масляної, його ще називають Прощеною неділею, коли згадують померлих родичів, відвідують цвинтар, готуються до початку Великого посту.

Залишки масляних страв спалювали, ретельно вимивали посуд, столи та полиці з їжею (у нашому випадку – холодильники). Традиційно спалювали опудало масляної, яке було зроблено першого дня тижня.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
Масляна
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти