Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="169752"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Католицьке Різдво: що не можна, і що можна робити у цей день

Old date: 2017-12-24
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.12.24
0
Прихильники католицької церкви відзначають найважливіший релігійний день Різдва Христового 25 грудня. З цим великим святом св

Прихильники католицької церкви відзначають найважливіший релігійний день Різдва Христового 25 грудня. З цим великим святом пов'язані деякі заборони, які потрібно знати.

Католицьке різдво відзначають на 13 днів раніше православного і пов'язано це з тим, що Римо-католицька церква та більшість протестантських церков продовжують жити за «старим», юліанським календарем, тоді як православні церкви перейшли на Григоріанський. Таким чином, православні відзначають Різдво Христове так само 25 грудня, але лише за «новим стилем», тобто відповідно до змін літочислення у Григоріанському календарі.
З Католицьким різдвом пов'язані деякі досить суворі заборони, яких дотримуються віруючі.

Різдво Католицьке Різдво, Різдво

Джерело: daily-rambler.blogspot.com

Що не можна робити на католицьке Різдво

 • На католицьке Різдво заборонено працювати, всі необхідні справи необхідно виконати напередодні, до вечора 24 грудня. Цього року – вечори понеділка.
 • До роботи належить насамперед важка праця, але особливо небезпечною вважає церква шиття та будь-яке рукоділля. А народні прикмети кажуть – якщо шити на католицьке Різдво, можна засліпнути. Ну, або сильно зіпсувати зір.
 • Напередодні Різдва Христового католики, як, втім і православні, дотримуються особливо суворого посту. Так до сходу першої зірки 24 грудня їсти не можна взагалі нічого. Після чого можна всі сідають за стіл, на якому дозволити собі лише пісну кашу – кучері, або як прийнято називати цю ритуальну страву у нас – кутю та пісні страви.
 • Сідати за стіл у нечистому одязі під час різдвяної трапези категорично заборонено. Щоправда, ця заборона не стільки церковна, скільки «народна». Вважається, якщо одяг недостатньо чистий, а найкраще – новий, невдачі будуть переслідувати весь наступний рік.
 • Не варто одягати чорний одяг до різдвяного столу - це за народними повір'ями, принесе лихо в будинок.
кутя на різдво

Instagram @andreollitour

 • На католицьке різдво не можна ходити на полювання – наші пращури вважали, що мисливець у цьому випадку може легко загинути.
 • На католицьке Різдво не можна гадати. Причому, якщо церква взагалі проти ворожіння у будь-який час, то в народі вважається, що перед Різдвом ворожити можна і потрібно, а в сам день святкування народження Христа в тілі – ніхто не ворожить.
 • Не можна напередодні Різдва, на Святвечір, а також у сам день католицького Різдва поганословити, конфліктувати, сваритися і навіть карати дітей. Особливо ця заборона важлива під час спільної сімейної різдвяної трапези.
 • Не можна відмовляти гостю під час різдвяного застілля. Раніше було прийнято ставити на стіл один додатковий прилад та стілець для того, хто може несподівано зазирнути «на вогник».
 • На католицьке Різдво не можна залишати дітей без подарунків – чудову, на мою думку, заборону, яку варто перенести і на Новий рік. На Різдво не працюють правила святого Миколая, який дарує подарунки лише слухняним дітям.
Католицьке Різдво

Instagram @sylwiasurys

Що можна робити на католицьке Різдво

 • Католики, як і православні, обов'язково мають сходити до церкви. Щоправда, не обов'язково стояти всеношну, можна відвідати три (або як мінімум одну з трьох) служб, які проводять у костелах опівночі, вранці та вдень 25 грудня.
 • Можна і потрібно на Різдво багато та смачно їсти, а напередодні – готувати.
 • До католицького Різдва завжди ставлять і прикрашають ялинку, а діти з нетерпінням чекають на Санта-Клауса, який вважається символом Різдва. Подарунки Санта-Клаус зазвичай кладе не під ялинку, а заздалегідь приготовлені іменні шкарпетки.
Католицьке Різдво, Різдво

Джерело: instagram @finnishsanta

 • На католицьке Різдво можна і потрібно прощати всіх, з ким були в сварці, відкласти конфлікти на інший час і намагатися зробити все для того, щоб у душі був мир і світла радість.
 • Оскільки Різдво свято сімейне, можна відправитися в гості до друзів, якщо вам нема з ким відсвяткувати народження Христа. Там, напевно, вам приготовлено додаткове місце за столом.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x