Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="216204"]
Дозвілля

День святої Трійці: що можна, що заборонено робити

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2022.06.10
0
Як інші релігійні свята Трійця має своє сакральне значення, що правда, в ньому переплелися християнські та язичницькі традиції та

Як інші релігійні свята Трійця має своє сакральне значення, що правда, в ньому переплелися християнські та язичницькі традиції та заборони.

Трійця, заборони на трійцю, заборони на трійцю

Джерело: instagram @tamara_vity

Трійцю 2022 відмічають 12 червня – кожного року вона припадає на неділю, рівно через 50 днів після Пасхи, коли відбулося воскресіння Христа. За Євангелієм, на 10-й день після його вознесіння на апостолів зійшеі Святий дух, таким чином сталося триєдність християнського бога: Батько, Син і Святий дух.
Трійця, заборони на трійцю, заборони на трійцю

Джерело: instagram @pravoslavnoe_obozrenie

Церковні заборони на Трійцю

У неділю, на Тройцю, заборонено хатню роботу, не можна прибирати – це треба зродити напередодні, у суботу, рубати дрова, робити ремонт. Заборонено прати, не можна шити, в'язати і займатися будь-яким рукоділлям. Проте, дозволено виконувати термінову та життєво важливу роботу, яку не можна відкласти, а також годувати домашніх тварин.

У зелену неділю не варто виходити з дому без хрестика – за народними прикметами, у цей час виходити нечиста сила, а освячений у церкві хрестик має від неї захистити.


У день Трійці не можна думати про сумні та погані, бажати зла будь кому та зваритися. Сварки цього дня вважаються великим гріхом – краще потерпіти кілька днів, а можлива тоді і сваритися не заманеться.


Весь тиждень напердодні Святі Трійці не проводять церковні обряди – вінчання, відспівування, хрещення.


Трійця, заборони на трійцю, заборони на трійцю

Джерело: pixabay.com

Язичницькі заборони на Трійцю

  • Сважається, що весь Зелений тиждень, а особливо у день Трійці, цього року 16 червня, активізуються водні стихії. Тому заборонено купатися у відкритих водоймах: річках, озерах, ставках, бо можуть схопити русалки.
  • Не прийнято до П'ятидесятниці ходити в лазню, приймати душ чи ванну, навіть дітей у цей день не купають. Вважається, що духи води можуть нашкодити навіть у таких безпечних домашніх умовах.
  • Крім водяних русалок прокидаються і ллісові мавки, тому на Тройцю до лісу ходити за народним повір'ям, небезпечно.
  • Категорично не рекомендують наші предки вінчатися на Зеленій неділі, а особливо в самий день Трійці, ну а в наші дні поганою прикметою вважатиметься весілля на Трійцю.
  • Прикрашаючи дім зеленню на Трійцю, варто обирати березові гілки, полин, м'яту, аїр та інші. Не можна святити в церкві і залишати вдома гілки верби та листя осики


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
трійця
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x