Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="206653"]
Дозвілля

День святої мучениці Тетяни: що можна та заборонено робити

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2023.01.24
0
25 січня православна церква відмічає Тетянин день – день пам'яті святої мучениці Тетіані Римської. Тетяну було зараховано до л

25 січня православна церква відмічає Тетянин день – день пам'яті святої мучениці Тетіани Римської.

День святої мучениці Тетяни

Джерело: freepik

Тетяну було зараховано до лику святих за невідступну віру в Христа, та мученицьку смерть і дива, які супроводжували її страждання. Татіану Римську мучили, вимагаючи відректися віри, але вона витримала, тому 25 січня 235 року Тетяну було страчено. День пам'яті святої Тетяни згадують не одне століття, і за цей час склалися свої традиції та заборони.

Тетянин день 2023: що заборонено робити

Цього року Тетянин день, 25 січня, припадає на середу, але це не має заважити вірянам побувати у церкві.

 • У Тетянин день заборонено сваритись, злословити та карати дітей. У народі вважають, що негатив повернеться до господаря сторицею, а церква нагадує про страждання, що перенесла Тетяна за віру.
 • Особливої заборони на роботу в Тетянин день немає, проте вважається, що краще важкі справи, а також прибирання, прання та шиття відкласти на інший день.
 • Не можна в день пам'яті мучениці Тетяни вживати міцні алкогольні напитки, проте і не міцні у великій кількості також.
 • У Тетянин день не можна нікому відмовляти у допомозі й підтримці. Крім елементарного співчуття, що не може з'явитися на замовлення, вважається, що відмовивши нужденному в допомозі, ви дуже скоро можете самі опинитися в тому ж нужденному становищі.
 • Не можна зустрічати Тетянин день у неприбраному будинку, а тому варто навести лад напередодні.
 • У народі прийнято ворожити у Тетянин день, хоча церква категорично проти цього.
День святої мучениці Тетяни

Джерело: instagram @milawellness

Що можна робити у Тетянин день

 • Як у будь-яке релігійне свято, віряни повинні побувати у церкві, згадати мученицю Тетяну та помолитися за неї.
 • Цього дня заведено влаштовувати домашню сімейну вечерю, щоправда, ця традиція не має відношення до релігії, проте все одно дуже приємна.
 • Дуже важливо у Тетянин день зробити добру справу – допомогти нужденному, перерахувати гроші у благодійний фонд, на ЗСУ, побувати у дитячому будинку, будинку для літніх людей чи притулку для тварин.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти