Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="206653"]
Досуг

День святої мучениці Тетяни: що можна та заборонено робити

0
Згідно з новим церковним календарем сьогодні, 12 січня православна церква відмічає Тетянин день – день пам’яті святої мучениці Те

Згідно з новим церковним календарем сьогодні, 12 січня православна церква відмічає Тетянин день – день пам’яті святої мучениці Тетіани Римської.

День святої мучениці Тетяни

Джерело: freepik

Тетяну було зараховано до лику святих за невідступну віру в Христа, та мученицьку смерть і дива, які супроводжували її страждання. Татіану Римську катували, вимагаючи відректися віри, але вона витримала, тому 12 січня 235 року Тетяну було страчено. День пам’яті святої Тетяни згадують не одне століття, і за цей час склалися свої традиції та заборони.

Тетянин день 2024: що заборонено робити

В цьому році Тетянин день, 12 січня, припадає на п’ятницю, але це не має заважити вірянам побувати в церкві.

 • В Тетянин день заборонено сваритись, злословити та карати дітей. В народі вважають, що негатив повернеться до господаря сторицею, а церква нагадує про страждання, що перенесла Тетяна за віру.
 • Особливої заборони на працю в Тетянин день немає, проте вважається, що краще важкі справи, а також прибирання, прання і шиття відкласти на інший день.
 • Не можна в день пам’яті мучениці Тетяни вживати міцні алкогольні напої, проте і не міцні у великій кількості також.
 • В Тетянин день не можна нікому відмовляти в допомозі й підтримці. Крім елементарного співчуття, що не може з’явитися на замовлення, вважається, що відмовивши нужденному в допомозі, ви дуже скоро можете самі опинитися в тому ж нужденному становищі.
 • Не можна зустрічати Тетянин день в неприбраному будинку, а тому варто навести лад напередодні.
 • В народі прийнято ворожити в Тетянин день, хоча церква категорично проти цього.
День святої мучениці Тетяни

Джерело: instagram @milawellness

Що можна робити в Тетянин день

 • Як в будь-яке релігійне свято, віряни повинні побувати в церкві, згадати мученицю Тетяну и помолитися за неї.
 • В цей день заведено влаштовувати домашню сімейну вечерю, щоправда, ця традиція не має відношення до релігії, проте все одно дуже приємна.
 • Дуже важливо в Тетянин день зробити добру справу – допомогти нужденному, перерахувати гроші в благодійний фонд, на ЗСУ, побувати в дитячому будинку, будинку для літніх людей або притулку для тварин.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты