Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="131032"]
Дозвілля

День Святого Валентина: справжня історія найпопулярнішого свята

Old date: 2017-02-02
Current date: 2022.08.12
New date: 2022.02.13
1
До цього свята завжди ставилися по-різному – хтось із задоволенням дарує та отримує валентинки, ну а в деяких він викликає у

До цього свята завжди ставилися по-різному - хтось із задоволенням дарує і отримує валентинки, а в деяких він викликає стійке відторгнення. При цьому мало хто знає історію походження святого Валентина, який святкують 14 лютого.

День святого Валентина жінка

Джерело: pixabay.com

Версій виникнення свята, яке інакше називають Днем усіх закоханих, налічується кілька, але найпопулярніші дві з них.
Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Святий Валентин покровитель закоханих

Як свідчить легенда, приблизно третьому столітті жив простий католицький священик, який відрізнявся незалежним характером і добрим серцем. У цей час у Римській імперії правили войовничий імператор Клавдій Другий, який не шанував християнство, але особливо шанував римських легіонерів та військовий дух. За указом правителя, легіонерам було заборонено заводити сім'ю, щоб воїни не відволікалися від думок про війну та захист імперських інтересів, а священики не мали права вінчати солдатів. Але кохання складно утримати в рамках закону, і на допомогу закоханим приходив Валентин, тоді ще зовсім не святий.

Коли імператор дізнався про те, що християнський священик порушує закон, наказав заарештувати Валентина, а невдовзі підписав указ про страту. На цьому романтична історія Дня всіх закоханих не закінчується – якщо вірити легенді, останніми днями життя, чекаючи страти, Валентин і сам закохався, причому його обраниця, дочка тюремника, відповідала йому взаємністю. Щоправда, сам Валентин про це не дізнався – напередодні страти, яка сталася 14 лютого, він відправив дівчині листа зі визнанням, але прочитала вона його лише наступного дня.


День святого Валентина, пара

Джерело: Instagram @happia.ru

Свято родючості та чуттєвого кохання

Друга версія трохи менш романтична, але дещо ближче до наукових витоків. У третьому столітті жителі римської імперії святкували день родючості, присвячений богу Фавну (Луперку), проводячи фестиваль, який так і називався – Луперкалії. Щороку, 14 лютого, молоді люди збиралися біля грота Луперкал, де, за легендою, вовчиця вигодувала засновників Риму.
Ромула і Рема, приносили в жертву богу жертовних тварин, а довгими смужками шкур цих тварин чоловіки хлестали жінок, які були проти. Вважалося, що такі удари допоможуть виносити дитину та легко її народити.

Такий фестиваль дуже помітно пахнув язичництвом і наприкінці 4-го століття, після приходу християнства, Папа Геласій I заборонив подібні веселощі. Проте просто заборонити буває непросто, тому на зміну Луперкаліям призначили святкування дня мученика Валентина (точніше, одразу трьох святих Валентинів), який плавно переріс у День усіх закоханих.


До речі, сучасна римсько-католицька церква свято не визнає і з 1969 року, після перетворення церковного календаря, ім'я святого Валентина взагалі виключили зі списку святих. Але православні християни його, як і раніше, шанують, хоча святкують день святого Валентина у червні, а до лютневого Дня всіх закоханих православна церква ставиться неоднозначно, вважаючи його радше світським, а не церковним святом.

серце день Валентина

Джерело: pixabay.com

Звідки Валентинки

Традиція святкувати День святого Валентина імена у такому вигляді, як ми звикли, з'явилася, на думку істориків, після того, як французькі та англійські поети фоспели його у своїх поемах. Одна з них була написана на честь заручин юного короля Англії Річарда II та донькою імператора Римської імперії Карла IV Ганною Чеською - обом на той момент було по 15 років.

Всім відомо, що головний символ Дня святого Валентина – листівка у вигляді червоного символічного серця. Вважається сто першу «валентинку» — листа зі словами кохання, відправив своїй дружині з тюремної камери герцог Орлеанський ще 1415 року.


Як будь-яке свято, День святого Валентина, або День закоханих, згодом значно комерціалізували – адже вже добре відомо, що заробляти гроші найпростіше маніпулюючи людськими емоціями. Зі сторінок рекламних буклетів і за допомогою красивих рекламних роликів нам розповідають, які дорогі подарунки розкажуть коханим про наше кохання.

Як відзначати День святого Валентина 14 лютого, кожен вирішує сам, це чудово, коли є ще одна нагода розповісти про свої почуття. Але найважливіше, щоб він приніс радість та позитивні емоції обом, і навряд чи вартість подарунка на це якось вплине.Джерело: YouTube, автор Лайки-NEWS


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Один коментар на «День Святого Валентина: справжня історія популярного свята»

  1. Аватар Ліка:

    Дякую за корисну і цікаву статтю!
    Святкування Дня закоханих так швидко і впевнено увійшло у наше життя, що сьогодні 14 лютого вважається одним із найулюбленіших свят не лише серед молоді, а й серед людей старшого віку.

    Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x