Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="198190"]
Дозвілля

5 версій чомусь блакитний для хлопчиків, а рожевий для дівчаток

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2018.10.19
0
Все частіше трапляються ситуації, коли вже просто не можеш мовчати. Варто лише одягнути на дівчинку блакитне або на хлопчика рожеве. П

Все частіше трапляються ситуації, коли вже просто не можеш мовчати. Варто лише одягнути на дівчинку блакитне або на хлопчика рожеве. Чому ж саме ці кольори так строго прикрасили гендерні особливості дітей?

блакитний хлопчиків, рожевий дівчаток, чому рожевий дівчаток блакитний хлопчиків

Джерело: instagram @silver_and_rain

Варто сказати, що проблема гостро стоїть саме для маленьких діток, тому що чим старші вони стають, тим більше явно приналежність до підлоги видає їхню зовнішність і справа вже не в кольорах. То все-таки, чому ж блакитний для хлопчиків, а рожевий для дівчаток? Ми знайшли 5 версій.
Версія 1: Характер кольору

Вся річ у тому, що рожевий вважається теплим, а блакитним холодним. Хоча все це відносно і завжди залежить від конкретного відтінку - рожевий цілком може бути холодним, але це пов'язано з енергетикою чоловічої і жіночої. І тут рожевий та блакитний сприймаються як плюс та мінус, які взаємно доповнюють один одного.

Версія 2: Ягоди та полювання

Існує версія про те, що дівчаткам був більш до вподоби рожевий і червоні відтінки через те, що предки жіночої статі займалися в основному збиранням ягід, а це означає, що генетично формувалася особливість, завдяки якій потрібно швидко помітити рожевий-червоний колір серед інших квітів. А чоловіки своєю чергою займалися полюванням на птахів і орієнтувалися в блакитному небі.


блакитний хлопчиків, рожевий дівчаток, чому рожевий дівчаток блакитний хлопчиків

Джерело: Shutterstock

Версія 3: Вирощування

Жіночий початок символізує рожевий - квіти весни та цвітіння, а блакитний - це вода, це чоловічий обов'язок полити рослину, щоб вона цвіла, розвивалася і давала плоди.


Версія 4: Повоєнний час

У повоєнний час США почали масово виробляти жіночий одяг рожевих відтінків, а чоловічий блакитних. І пріоритетність задала свій тон, адже повоєнний час, цей час, коли потрібно чітко розрізняти, хто тут медсестри та тил, а хто — захисники вітчизни.


Версія 5: Випадковість та необхідність

Існує також версія про те, що вибір саме цих кольорів став випадковим, але вже дуже набрав популярності. Справа в тому, що потрібно було розрізняти стать новонароджених і малюків і рожевий і синій зіграли свою роль. На їхньому місці могли бути синій і червоний, але рожевий і блакитний - це їх пом'якшені версії просто тому, що маленька дитина асоціюється з ніжністю, крихкістю.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x