Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="261179"]
Краса

Звідки беруться прищі у дорослому віці: 5 основних причин

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2021.01.25
0
Підлітковий вік давно позаду, а вас турбують висипи на шкірі? Таке буває… Звідки беруться прищі і що робити, щоби від них

Підлітковий вік давно позаду, а вас турбують висипи на шкірі? Таке буває… Звідки беруться прищі і що робити, щоб їх позбутися?

Звідки беруться прищі у дорослому віці

Джерело: fotolia

Звідки беруться прищі

Про причини висипань часто можна судити з їхнього розташування та характеру. Шкіра – найбільший орган нашого тіла та головний індикатор здоров'я. Варто статися якомусь збою в організмі, хочеш не хочеш, а це відбивається на шкірі. Дерматологи виділяють п'ять основних причин появи прищів у дорослому віці.
1. Порушення в роботі ШКТ та харчова непереносимість

Причому людина про неї може навіть не підозрювати, тому що проблеми зі шкірою (та інші неприємні симптоми, як біль і спазми в животі) з'являються не відразу, а через 2-3 дні. Висип при харчовій непереносимості - червона, без запалень і внутрішнього вмісту. Найчастіше вона локалізується в області вилиць і щік. Але іноді може поширюватися на лоб та віскі.

Причини висипів на шкірі

Джерело: freepik

2. Алергічний висип

Вона виникає через надмірну реакцію організму на вплив якогось подразника. Їм може бути продукт харчування, шерсть тварин, косметика, побутова хімія – та все, що завгодно! Алергічну висипку можна дізнатися по супроводжують її свербіння, набряку і лущення шкіри. Така висипка швидко поширюється по тілу!


3. «Гормональний» висип

Найчастіше локалізується на підборідді, шиї та у «Т-зоні». Спровокувати її може дисбаланс будь-яких гормонів (статевих, щитовидної залози, надниркових залоз). Важливі моменти: дисбаланс статевих гормонів супроводжується порушенням менструального циклу. А збої в роботі гормонів щитовидної залози можуть проявлятися сухістю шкіри, різкими коливаннями ваги, пітливістю тощо. Корекцією гормонального статусу займаються гінекологи та ендокринологи.

4. Купероз та розацеа

Висипання, пов'язані з судинною патологією, частіше локалізуються в області крил носа та на щоках. На стадії куперозу це безболісний рожевий висип. При більш тяжкій формі (розацеа) на обличчі з'являються червоні пагорби, які дуже погано піддаються лікуванню.


Види висипань на шкірі

Джерело: freepik

5. Акне

Висипання, пов'язані з підвищеним виробленням шкірного сала, можуть з'являтися на обличчі, грудях та спині. При легкому ступені акне (до 10-20 запальних утворень) можна обійтися зовнішніми засобами. При більш важких формах застосовуються системні препарати (антибіотики, ретиноїди тощо) разом із зовнішньою терапією.


Як бачите, прищі можуть з'являтися в дорослому віці і це так чи інакше пов'язано з порушеннями в роботі організму. З'явилися висипи? Почніть пошук причин з дерматолога. При необхідності він направить до інших фахівців: алерголога, гінеколога, ендокринолога і т. д. І в результаті призначить лікування. Майте на увазі, що самостійна боротьба з прищами може призвести до неприємних наслідків: появи рубців, пігментацій, судинної сітки або розширення пір.


Джерело: журнал «Ліза»Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x