Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="86126"]
Мама, Живлення, планування

Як схуднути, використовуючи метод долоні

1
Наша власна рука може допомогти визначити, скільки їжі можна дозволити собі протягом дня, не відмовляючись від жодних продуктів.

Наша власна рука може допомогти визначити, скільки їжі можна дозволити собі протягом дня, не відмовляючись від жодних продуктів, не підраховуючи калорії і при цьому безболісно втрачати вагу та сантиметри на талії.

Жінки їдять салат

 

Цей метод був запропонований дієтологами з канадської кампанії Precision Nutrition, і якщо вірити їхній статистиці, менш ніж за десять років роботи вони допомогли скинути вагу близько 30 тисяч бажаючих. Щоправда, люди, які звертаються за допомогою до компанії, отримують персонального інструктора-коуча, який допомагає налагодити режим харчування та головне – дотримуватися його.


Тож у чому основний принцип методу долоні? За великим рахунком, він полягає в тому, що розмір порції продуктів з певної групи вимірюється, але не в калоріях, а набагато простіше – за розміром частин долоні людини, яка бажає нормалізувати свою вагу. При цьому акцент робиться саме на розмір порції, не виключаючи з раціону жодні продукти, але звичайно, бажано дотримуватися принципів здорового глузду та здорового харчування – менше цукру, тваринних жирів, смаженого та консервантів.

Всі продукти умовно можна розділити на чотири групи:
білкова їжа - м'ясо, риба, яйця, сир
Вуглеводи – каші, макаронні вироби, цільнозерновий хліб, сюди ж можна віднести картоплю та кукурудзу, а також бобові.
Фрукти та овочі - Ну, тут все зрозуміло. Йдеться як про сирі, так і термічно оброблені овочі та фрукти.
жири – допускається вершкове масло, проте все ж таки дієтологи рекомендують віддавати перевагу жирам рослинним (оливкова, соняшникова, лляна та інші масла)

М'ясо у тесті (фото: Burda Media)

фото: Burda Media

білки

Для вимірювання порції м'яса чи риби у системі використовується долоня. Кількість білкової їжі, яку можна з'їдати протягом доби і долоні вашої руки від зап'ястя до основи пальців. При цьому товщина шматка м'яса або риби, а також інших продуктів не повинна бути більшою за товщину долоні. Для жінок добова норма – 1 долоня, для чоловіків – 2 долоні. Це означає, що можна собі дозволити половину добової норми, наприклад м'яса, а другу половину протягом дня доповнити бобовими або рибою.

Творог за цієї методики відмірюється з допомогою кулака – таку кількість щодня дозволено як жінці, і чоловікові.

Їсти білкову їжу за більшості дієт рекомендується в першу половину дня.

гречана каша

Вуглеводи

Безумовно, перевагу слід віддавати продуктам, що містять складні вуглеводи, процес засвоєння яких є досить тривалим. До таких продуктів відносяться всілякі каші, макаронні вироби з твердих сортів пшениці, а також додавання борошна з інших злаків, наприклад - гречки. Цілком допустимим вважається хліб із цільнозернового борошна, а також з додаванням висівок.

Для того щоб контролювати порцію вуглеводів, автори методики рекомендують скласти долоню у вигляді човника і жменею відміряти крупу або макарони. Для жінок нормою вважається 1 жменя, для чоловіків – 2. Кількість хліба можна виміряти так само, як м'ясо – за допомогою долоні: 1 шматочок для жінок, 2 для чоловіків.

Жінка сидить за столом, свіжі овочі.

Fotolia

Овочі та фрукти

Для вимірювання добової норми овочів та фруктів використовуйте кулак. Але тут принцип трохи інший - вміст одного куркуля для жінок і двох для чоловіків можна з'їдати за один раз. Таким чином, при 4-разовому харчуванні на добу можна з'їдати овочів та фруктів 4 порції жінкам та 6-8 чоловікам.

Окремо описані сухофрукти, які дозволяється з'їсти у проміжках між основними прийомами їжі. Добова доза відповідає розміру нижніх фалангів пальців.

Волоські горіхи - фото

Fotolia

жири

Вершкове та рослинна олія допустимо у кількості, що відповідає верхній фаланзі великого пальця. Добову порцію горіхів або насіння відміряйте також великим пальцем, але тільки всім - від кінчика до основи. Що стосується шоколаду, то відповідно до цієї системи обмежень його можна з'їсти не більше однієї часточки на день, що відповідає верхній фаланзі великого пальця. Добова доза твердого сиру відповідатиме нижнім фалангам двох пальців – вказівного та середнього.

Звичайно, це далеко не всі норми та правила, розроблені канадцями, крім того, виникає безліч додаткових питань та складнощів. Можливо, тому компанія рекомендує застосовувати цю систему під керівництвом досвідчених фахівців.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Чому ананас допомагає схуднути

Як схуднути, якщо дієти не допомагають?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Як схуднути, використовуючи метод долоні»

  1. Єлезавета:

    Що тільки не вигадають, вже й корисні речовини для організму рахувати по долоні пропонують, скоро свою вагу вимірюватиме вагою волосся на голові?

    Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти