Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="74494"]
Виховання, Мама

Дилема мами: сім'я чи робота? Що вибрати?

0
Перед кожною мамою рано чи пізно стоїть вибір: сім'я чи робота. Як його зробити? У цій статті я, мама чотирьох дітей, поділюся з

Перед кожною мамою рано чи пізно стоїть вибір: сім'я чи робота. Як його зробити? У цій статті я, мама чотирьох дітей, поділюся своєю думкою та розповім про свій досвід.

Мама з дітьми.

Fotolia

Історія мами чотирьох дітей

Я вже 10 років у декреті, у мене четверо прекрасних дітей, але мене досі хвилює вічна дилема: сім'я чи робота. Точніше, мені цікаво, чи може мати, а тим більше багатодітна, працювати. Чи зможе вона успішно поєднувати сім'ю та роботу, при цьому зберігши баланс і приділивши достатньо часу та уваги всім сферам?

У мене були дві бабусі, зовсім різні. Кожна мала свої пріоритети в житті, кожна зробила свій вибір.

Одна бабуся присвятила себе сім'ї та вихованню дітей. Все життя вона була домогосподаркою - дбала про дітей, чудово готувала, так що всі мріяли потрапити до неї на чашку чаю, в будинку була ідеальна чистота. Більше того, вона встигала і за собою стежити – ніколи не виходила з дому без манікюру, зачіски та доглянутих брів.


Друга бабуся обрала кар'єру та повністю присвятила себе роботі, практично пропустивши все дитинство своїх дітей. Але вона завжди була життєрадісною і виглядала дуже задоволеним життям.

Мені здається, однозначної думки у цьому питанні бути не може. Єдиного рішення немає. Але я для себе зрозуміла – не можна жити лише дітьми. Потрібно постійно займатися собою, розвивати себе як особистість, щоб бути цікавою і собі, і дітям, і чоловікові.

Головне – організувати себе

Насправді, я думаю, що поєднувати роботу в офісі та сім'ю – не складно, і за невеликих зусиль, можливо встигнути найголовніше. Важливо правильно організовувати час. Зараз існує дуже багато можливостей – у більшості шкіл є продовжленка, де можна залишити дітей та забрати їх після роботи, прати вручну зовсім не обов'язково, адже є пральна машинка, приготування їжі набагато спростить мультиварку. А у вихідні працювати не треба і можна провести час усією сім'єю. Найголовніше – це ухвалити рішення та організувати себе.

Сім'я готує обід.

Burda Media

Хобі для мами у декреті

Я багато думала про те, що мамам у декреті насправді дуже пощастило! Адже вони мають можливість розвивати себе і займатися тим, що дійсно подобається. Мені здається, у них є чудова можливість перетворити свої хобі на джерело доходу.

Наприклад, коли у мене росло двоє дітей, я займалася організацією рекламних акцій та заходів. Це було зручно тим, що більшість роботи я могла виконувати вдома, перебуваючи разом з дітьми.

Щаслива родина - фото

Fotolia

Після народження третьої дитини ми з сім'єю знімалися в різних сімейних шоу та рекламі.

А тепер, коли у мене четверо дітей, я починаю замислюватися про щось серйозніше. Я розумію, що побудувати кар'єру у великій компанії я не зможу, але організувати власний бізнес, виходячи зі своїх інтересів – цілком реально і я цього прагну.

Мені здається, що зовсім не обов'язково мислити категорично та доводити себе до вибору: сім'я чи робота? Я за баланс. Адже за правильної організації цей вибір – не актуальний, тому що мама справді може все – і виховувати дітей, і працювати, і приділяти час собі та чоловікові.

Автор: Олександра Нестеренка, мама чотирьох дітей, менеджер сім'ї

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Формула сімейного щастя

Чотири поради, як зміцнити шлюб після народження дитини


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти