Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="72284"]
Мама

Що таке алергія?

Old date:
Current date: 2023.02.01
New date: 2015.08.05
0
Кашель, нежить, чхання, першіння в горлі - причиною розвитку запального процесу можуть бути не віруси та бактерії, а явища

Кашель, нежить, чхання, першіння в горлі – причиною розвитку запального процесу можуть бути не віруси та бактерії, а явища алергії.

Дівчинка нюхає квіти.

Дівчина нюхає квіти (фото Legion-Media)

Чому виникає алергія

Алергія — це стан, у якому організм конкретної людини нестандартно, надто активно реагує на, здавалося б, цілком звичайні зовнішні чинники, які викликають подібних реакцій в інших людей.
механізм виникнення алергії досить складний, але у дуже спрощеному вигляді виглядає так. Деяка речовина, що входить до складу їжі, або контактує зі шкірою, або присутня у повітрі, що вдихається, з якихось невідомих причин розглядається організмом як джерело небезпеки, що посягає на генетичну сталість його внутрішнього середовища.

Антитіла та алергени

Система імунітету, головне завдання якої і полягає в тому, щоб оберігати організм від усього чужорідного, розцінює цю речовину як антиген і реагує цілком конкретно - виробляє антитіла. Антитіла залишаються у крові.
Через деякий час контакт повторюється. А у крові є антитіла. Повторна зустріч призводить до того, що антиген та антитіло контактують один з одним, і цей контакт є причиною алергічної реакції. Згадане нами анонімне «якась речовина», здатне провокувати розвиток алергії, називається алергеном.
Алерген може утримуватися у повітрі, що вдихається і провокувати виникнення алергічних реакцій з боку слизових оболонок дихальних шляхів. Це буде респіраторний алерген та, відповідно, респіраторна алергія.

Мама доглядає хвору доньку - фото

Мама доглядає хвору доньку (фото: Fotolia)

Респіраторна алергія

Принципова особливість респіраторної алергії полягає в тому, що слизові оболонки дихальних шляхів взаємодіють практично з усіма видами алергенів. Т. е. і харчові алергени прямо контактують зі слизовою оболонкою ротоглотки, і контактні алергени з легкістю виявляються у дитини в роті.
Що в результаті? В результаті - очевидна хвороба: алергічний риніт, алергічний синусит, алергічний ларинготрахеїт і т.д.


Лікар оглядає шийку дитини - фото

Лікар оглядає шийку дитини (фото: Fotolia)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як полегшити симптоми сезонної алергії?

Атопічний дерматит у дитини - як доглядати за шкірою малюка


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти