Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281033"]
Матеріали українською мовою

Знання про ВІЛ рятують життя: українські зірки спорту, шоубізнесу та моди розповіли про власний досвід тестування на ВІЛ

0
1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ, найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» запустила освітню кампанію «Знання пр

1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ, найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» запустила освітню кампанію "Знання про ВІЛ рятують життя". Відсьогодні у соціальних мережах, на телебаченні, на стрімінгових платформах стартує показ роликів, у яких знялися дизайнер одягу Іван Фролов, телеведуча Олена Кравець, лідер гурту Onuka Ната Жижченко, олімпійський чемпіон Жан Беленюк та блогер Олег Машуковський.

Олена Кравець

Метою проекту “Знання про ВІЛ рятують життя” є привернення уваги українців до важливості регулярного тестування на ВІЛ, застосування доконтактної профілактики та нагадування, що це хронічне захворювання з яким можна мати повноцінну життя: народжувати здорових дітей, кохати, будувати кар'єру тощо. Єдиною умовою повноцінної життя є регулярний прийом препаратів.


 

«Понад двадцять років тому я почав приймати АРВ-терапію. Сьогодні я живу, маю батьківщину, керую найбільшою пацієнтською організацією саме завдяки лікам. За двадцять років змінилося багато: сьогодні ВІЛ – це кероване хронічне захворювання, яке не обмежує вас у прагненні досягати власних цілей. Єдине, що обмежує – це незнання. Коли ви не знаєте про хворобу, ви дозволяєте їй керувати власною життям. Тому цей проект — це нагадування, що навіть в умовах повномасштабної війни, ми маємо можливість дбати про власне здоров'я та здоров'я близьких», - Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

Герої роликів розповіли про досвід тестування на ВІЛ, переживаннями щодо знання українців у цій тематиці та закликом турбуватися про своє здоров'я.

Іван Фролов сказав, що освіченість та регулярне тестування є головними інструментами у боротьбі та захищеності від вирусу.

“Я постійно тестуюсь на ВІЛ, адже це питання не лише мого здоров'я. Важливо також говорити про те, що ВІЛ — це не вирок, з ним можна жити нормально, якщо вчасно його виявити та вживати медикаменти».

Також він зазначив, що тема ВІЛ стає більш актуальною та гострою через війну. Люди частіше контактують з кров'ю інших на фронті, під час рятувальних робіт тощо і ризик інфікування різними захворюваннями підвищується, у тому числі і ВІЛ. Тому так важливо знати свій ВІЛ-статус і в разі потреби приймати ліки.

Іван Фролов

Олена Кравець у коментарі поділилася, що робила останній тест на ВІЛ коли була вагітною двійнею.

«На жаль, я не належу до типу людей, які регулярно роблять тест на ВІЛ, але я розумію, що це важливо робити. Цей проект змушує задуматися про важливість регулярного тестування, адже це стосується не тільки моєї безпеки, а й безпеки близьких. Я сподіваюся, це заставить задуматися і нашу авдиторію».

На питання, щоб вона робила в разі виявлення ВІЛ у близьких та чи є у неї страх перед вирусом, Олена відповіла, що ВІЛ не є таким страшним, як нам часто здається. Треба просто опанувати собі та поринути у дослідження варіантів підтримки здоров'я.

Олена Кравець

Солістка гурту Onuka Наталя Жижченко розповіла, що, незважаючи на знання суспільства щодо теми ВІЛ та доступність інформації у ЗМІ, у сучасної людини немає повного та коректного розуміння про вірус. Більшість досі сприймає статус ВІЛ-позитивного як вирок. Також вона поділилася досвідом тестування на ВІЛ:

«Колись я була донором і, згідно з процедурою, здавала дах для тестування на ВІЛ. Можу сказати, що це був неприємний досвід. Доки чекала на результати тестування, я ледь не зомліла через атмосферу у лікарні. Я отримала негативний результат, проте всю процедуру я пам'ятаю досі, хоча з того часу минуло приблизно 15 років. Я сподіваюся, зараз ситуація із тестуванням та підходом до людей, які здають свою дах змінилася. Бо я часто спостерігаю, що медицина розвивається швидше, ніж наше уявлення про хворобу».

Онука

Проект реалізував кліпмейкер та режиссер Юрій Двіжон у партнерстві з пацієнтською організацією БО «100% Життя». Окрім однохвилинних відеороликів, Юрій презентував режиссерську версію відео з інтерв'ю, в якому зірки діляться відвертими історіями зі свого життя на тему ВІЛ.

«Я відчуваю соціальну відповідальність як режисера та людина, яка може спілкуватися з величезною авдиторією через свої роботи. Мені хочеться, щоб, попри всі події, Україна була прогресивною та толерантною країною. Цього року я зрозумів, що крім теми ЛГБТ у своїх відео, мені також цікава тема ВІЛ. Поштовхом до цього стали розмови про вірус із друзями та близькими, які, на жаль, не всі добре знані у базових питаннях цієї теми.», прокоментував Юрій свою долю у проекті «Знання про ВІЛ рятують життя».

___________________________________________________________________________________________

Всесвітній день боротьби зі СНІДом цього року відзначається 35-й рік поспіль. Початківців 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, Всесвітній день боротьби зі СНІДом має звернути увагу суспільства на цю проблему.

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних. При цьому напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну наша країна демонструвала надзвичайний прогрес у боротьбі з епідемією. Проте шкірна третя ВІЛ-позитивна людина або не знала свого ВІЛ-статусу, або залишилася за межами медичного нагляду і, відповідно, не отримувала лікування (АРВ-терапію).

Наголошуємо, що сьогодні, незважаючи на виклики воєнної години, тестування та лікування ВІЛ, профілактика та сервіси є доступними в Україні. Все про ВІЛ за посиланням.

Після початку повномасштабної війни Росії в Україні, виник ризик катастрофічного дефіциту ліків для пацієнтів із ВІЛ. На екстрений запит Центру суспільного здоров'я та найбільшої пацієнтської організації БО “100% Життя”, програма PEPFAR інвестувала 13 мільйонів доларів на екстрену закупівлю ліків. Наразі міжнародні партнери PEPFAR, USAID та Глобальний Фонд вже погодили фінансування на закупівлю ліків на наступні два роки.

***

Довідково: БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація, яка понад 20 років допомагає людям із ВІЛ і працює в кожному регіоні України. Знайти найближчий до вас пункт тестування, або замовити оральний тест на ВІЛ додому, можна на сайті prozdorovia.in.ua


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Мітки:
ВІЛ СПІД
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти