Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="264792"]
Матеріали українською мовою

Зайва вага при вагітності: 10 порад майбутнім мамам

0
Лишня маса у матері може негативно впливати на перебіг вагітності. Дізнаймося, як правильно піклуватися про себе в цей період,

Лишня маса у матері може негативно впливати на перебіг вагітності. Дізнаймося, як правильно піклуватися про себе в цей період, щоб залишатися здоровою і не нашкодити розвитку малюка!

Зайва вага при вагітності

Джерело: Fotolia

Якщо у вас є лишній вага при вагітності, то виношування малюка може бути не легким, особливо, якщо кілограми ви набираєте досить швидко. При надмірній вазі під час вагітності є ймовірність розвитку гестаційного діабету, що може негативно вплинути на розвиток малюка. Але всього цього можна уникнути, якщо взяти на озброєння кілька важливих порад!

 Створіть систему харчування

Не харчуйтеся безладно! Обов'язково їжте приблизно в одну і ту ж годину щодня. Прийомів їжі за день має бути 5: завтрак, перекус, обід, полуденок та ужин. Ваша норма калорій на день повинна становити близько 1800-2400.

 Ведіть щоденник харчування

Ведіть свій особистий щоденник харчування, в якому розпишіть свій раціон на тиждень та кількість калорій кожної страви. Так, це займає час, але зате ви завжди зможете заглянути в нього і відкоректувати ваше харчування, наприклад, збільшити порції або навпаки відмовитися від деяких продуктів.


Зайва вага при вагітності

Джерело: Burda Media

Не вживайте сладких напитків

Солодкі води та магазинні соки дуже калорійні і там немає жодного граму вітамінів або корисних речовин. Пийте в основному компоти та чай без цукру, просту воду, молоко з маленьким відсотком жирності. Зовсім знежирене молоко не шкідливе, але і користі в ньому вже немає, оскільки його багато разів обробляють. Також можна пити свіжовичавлені домашні соки, вони будуть корисні вам і майбутній дитині.

 Відстежуйте набір ваги

Важливо пам'ятати, що вагітні активно набирають вагу лише з іншого триместру. З цього періоду жінка зазвичай набирає 1-2,5 кг на місяць. Якщо ваша вага почала рости набагато раніше — більше рухайтеся і знижуйте калорійність продуктів у раціоні.

 Робіть легкі фізичні вправи

Вагітним дуже корисна йога, плавання, пілатес для майбутніх мам. Навіть щоденні піші прогулянки на 30-40 хвилин дуже позитивно вплинуть на зниження ваги та загальний стан здоров'я.

Зайва вага при вагітності

Джерело: Burda Media

 Вибирайте складні вуглеводи

У харчуванні вам варто уникати простих цукрів і вибирати складні вуглеводи, які дають відчуття насичення на тривалу годину. Це можуть бути крупи, хліб із цілісних зерен, свіжі фрукти та овочі.

Не забувайте про вітаміни та жирні кислоти

Докозогексаєнова кислота (ДГК) — омега-3 жирна кислота, потрібна для здоров'я нашого організму. Вона є основною складовою клітинних мембран та відіграє важливу роль для багатьох функцій людського організму.

Сьогодні добре відомо, що ДГК сприяє підтриманню нормального функціонування мозку та зору.

Наукові дані показують, що у мозку та очах дитини спостерігається інтенсивне накопичення ДГК, особливо в останньому триместрі вагітності та перших 6 місяців після народження. У цей період забезпечення організму дитини питательными речовинами цілком залежить від харчування матері.

Тому зараз існують рекомендації для вагітних та жінок, що годують грудьми по денному прийому не менше ніж 200 мкг ДГК, що сприятиме нормальному розвитку мозку та очей дитини.

Як Омега-3 поліненасичену жирну кислоту, ДГК можна знайти в основному в жирній рибі, такій як лосось, форель, сардині чи скумбрія. Проте, останнім часом відбуваються дискусії щодо безпеки риби, яку ми сьогодні споживаємо, з точки зору її походження та можливого вмісту в ній токсичних елементів.

Зайва вага при вагітності

Враховуючи все вищенаведене, звертаємо вашу увагу на препарат ПреМама Дуо, що містить ДГК у дозі 200 мкг в одній капсулі та забезпечує добову потребу організму матері та дитини у цих питних речовинах.

ПреМама Дуо — добавка для вагітних, яка містить витамини, мінерали та жирні кислоти Омега-3 (ДГК і ЕПК), розділені на таблетки та капсули. Шкірна пігулка складається з 11 вітамінів і 10 мінералів, а капсули багаті жирними кислотами Омега-3.

Склад ПреМама Дуо детально підібраний відповідно до останніх рекомендацій ЄС та МОЗ України щодо харчування в період вагітності та грудного вигодовування.

  • Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
  • Перед початком вживання рекомендовано консультацію лікаря.

Пошук в аптеках

 

Переглянути цю публікацію в Instagram

 

Публікація від ????????? ??????? ???????? (@alina_.datsenko)

 Полуденьок повинен бути здоровим

Перекушування між основними прийомами їжі повинні бути здоровими та давати енергію. Тому для полудня вибирайте продукти з високим вмістом білку. Наприклад, з'їдайте тост, намазаний арахісовою пастою.

Їжте клітковину

Вагітним із лишньою вагою особливо важливо щодня їсти по 30-40 г клітковини. Багато клітковини є у злаках, хлібі з висівками, бобових, ягодах, горіхах.

Зайва вага при вагітності

Джерело: Fotolia

Пийте мінеральну воду без газу

Щодня вам потрібно випивати по 8-10 склянок води без газу. Спершу буде важко випивати таку кількість, і ви будете пити без особливого бажання, але через тиждень організм звикне і сам вимагатиме поповнити запаси рідини. Вода не тільки бере участь у важливих обмінних процесах організму і виводитиме шлаки, а й притуплятиме почуття голоду.


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти