Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272807"]
Матеріали українською мовою

Як зрозуміти, що у вашої дитини будуть блакитні очі?

Old date:
Current date: 2022.12.08
New date: 2022.02.17
0
Цікаво, яким буде колір очей у вашої дитини? Читайте нашу статтю та робіть припущення про генетичний склад кольору очей. Все дуже пр

Цікаво, яким буде колір очей у вашої дитини? Читайте нашу статтю та робіть припущення про генетичний склад кольору очей. Все дуже просто!

Який колір очей буде у дитини

Джерело: Freepik

Голубий колір очей вважається одним із найрідкісніших у світі. З'являється він через вплив генетичної мутації Herc2, яка відключає ген, що відповідає за карі очі, і робить їх голубими. Ще однією причиною блакитноокості у людей із темним кольором волосся та темним кольором шкіри може стати альбінізм.

Давайте розберемося докладніше. Чому ми видим блакитний колір очей та як його спрогнозувати у дитини?

Чому ми бачимо блакитні очі

Насправді в тілі та райдужній оболонці немає синього пігменту. За колір очей відповідають різні рівні меланіну – пігмент, який фарбує тіло людини. У блакитнооких людей він теж коричневий. Просто його кількість настільки низька, що при розсіюванні світла ми бачимо блакитний колір. З цієї ж причини океан і небо нам здаються голубими.


Як з'являється блакитний колір очей

Не секрет, що серед палітри очей найпоширеніші карі, зелені або блакитні. Якими будуть очі, залежить від кількості меланіну, що виробляється в організмі людини. За його виробництво відповідають спеціальні клітини меланоцитів.

Зазвичай у всіх людей приблизно однаковий рівень цих клітин, але кількість пігменту сильно відрізняється. При низькому вмісті меланіну утворюються блакитні очі, більшому – зелені, а при високому – карі.

Кількість меланіну в організмі вашої дитини залежить від переданих ген. У батьків з карими очима можуть з'явитися діти із зеленими, темно-карими, світло-карими або голубими очима.

Синій колір очей

Джерело: Freepik

Як зрозуміти, яким буде колір очей вашої дитини

Ми зібрали можливі комбінації, при яких у вашої дитини можуть з'явитися такі кольори:

 • карі очі + карі очі = карі очі, зелені очі чи блакитні очі;
 • карі очі + зелені очі = карі очі, зелені очі або блакитні очі;
 • карі очі + блакитні очі = карі очі, зелені очі або блакитні очі;
 • карі очі + карі очі = карі очі, зелені очі чи блакитні очі;
 • зелені очі + зелені очі = зелені очі чи блакитні очі;
 • зелені очі + блакитні очі = зелені очі або блакитні очі;
 • блакитні очі + блакитні очі = блакитні очі.

Які комбінації можуть призвести до блакитного кольору очей

Дитя може народитися блакитнооким при будь-якій комбінації кольору очей, якщо у роду батьків у когось є блакитні очі. До речі, це велика рідкість.

Шанси збільшуються, якщо в обох батьків зелені чи блакитні очі. У разі, коли мама і тато блакитноокі, ймовірність становить 100%.

 • блакитні очі + блакитні очі – 100% ймовірність блакитних очей;
 • карі очі + блакитні очі — 50% ймовірність голубих очей, якщо у карокого батька є ген блакитноокості. У протилежному випадку шанс 0%;
 • карі очі + карі очі — 25%, якщо обоє батьків несуть ген блакитноокості. Якщо ні, то шанс 0%.

Колір очей, звісно, ​​не найголовніше у зовнішності. Будь-який відтінок робить людину прекрасною. Але іноді так цікаво, яким буде малюк.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти