Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="266128"]
Матеріали українською мовою

Як виявити та вилікувати алергію у дитини? Розповідає експерт

0
Аллергія – результат імунної реакції організму на аллерген. Зазвичай виявляється у вигляді чхання, сльозотечі, закладеності носа, п

Аллергія – результат імунної реакції організму на аллерген. Зазвичай виявляється у вигляді чхання, сльозотечі, закладеності носа, почервоніння, висипу та свербіжу шкіри. Симптоми досить неприємні і викликають дискомфорт, особливо у дітей. Як виявити аллергію у дитини та яке лікування краще звернути — розповідає аллерголог Марія Кривопустова.

Аллергія у дитини: як виявити та лікувати

Джерело: Freepik

Які фактори впливають на формування алергії у дитини?

Насамперед це спадкова схильність. Якщо у одного з батьків є алергічне захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт), то ймовірність розвитку алергічного захворювання у дитини складає 40%. Якщо в обох батьків - 80%. Також на формування алергії впливають загрязнення довкілля та спосіб життя дитини.

Є теорія, згідно з якою проживання в умовах абсолютної стерильності, коли все навколо надмірно дезінфікується, може спричинити розвиток алергічної реакції. Причина в тому, що імунна система не навчилася самостійно справлятися із зовнішніми збудниками, оскільки мало з ними контактувала.

Життя без алергії: як убезпечити собі та рідних

Чи може розвинутися алергія у дитини на продукт, яким мама злоуживала під час вагітності?

Немає доказів, що чим більше продуктів мама з'їла під час вагітності, тим вище ймовірність розвитку алергії на ці продукти у дитини. Проте на першому році життя у малюків часто виникає алергія саме на харчові продукти, зокрема яйця та молоко. Загалом сьогодні доведено, що вагітні та мами, які годують грудьми, не повинні дотримуватися спеціальних дієт. У них має бути збалансоване та різноманітне харчування.


У чому різниця між харчовою алергією та харчовою нестерпністю?

Харчова алергія — стан, при якому імунна система розцінює якийсь харчовий продукт як чужорідний. Вона супроводжується кропив'янкою, висипаннями на шкірі і може навіть призвести до анафілактичного шоку. А ось харчова нестерпність — це коли травна система не справляється з переварюванням того чи іншого продукту. Найчастіше виявляється у вигляді болю та здуття живота, загального занепокоєння у дитини. При цьому ніколи не виявляється у вигляді тяжких анафілактичних реакцій.

різниця між харчовою алергією і харчовою непереносимістю

Джерело: Freepik

Чому тест ALEX2 найбільше підходить для діагностики алергії у дитини?

Тест ALEX2 має повну панель аллергенів — 295 алергенів та їх білкових молекул. Він молекулярний, тому ми можемо перевірити не тільки наявність алергії, наприклад, на молоко або яйце, а й на її компоненти. У підсумку ми будемо розуміти, які рекомендації краще підійдуть мамі. Так, бувають білки, які втрачають свої алергічні властивості при нагріванні. За допомогою цього тесту ми зможемо сказати, чи можна дитині термічно оброблене яйце або взагалі не можна вживати даний продукт. Так само з молоком — чи додавати в рацион сире молоко, кип'ячене, йогурт і т.д. У випадку з інгаляційними аллергенами побачимо, чому у дитини розвиваються напади бронхіальної астми, нежиті, чхання і сльозотечі і що з цим робити.

Як боротися з алергією на пилку, якщо уникнути контакту з нею не вдається?

У нас в арсеналі є три варіанти боротьби з пилком:

  1. Не перебувати на вулиці під час високих піків пилкування.
  2. Назначити антигістамінні препарати, які знімуть симптоми.
  3. Алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ). Це єдиний метод ЛІКУВАННЯ алергічного захворювання. Вона змінює перебіг хвороби, а не лише усуває симптоми. Методика дозволяє дітям вилікуватися від алергії!

Як проходити лікування АСІТ?

В організм вводяться невеликі дози аллергену, який безпосередньо викликає у дитини реакцію. Таким чином, відбувається звикання до тригера і надалі організм перестає на нього різко реагувати. Є два способи лікування: сублінгвальний (шляхом розпилення аллергену під мову, починаючи з 2 років) та підшкірний (з 5-ти років).

Що буде, якщо не лікувати алергію у дитини?

Зокрема, якщо не лікувати алергічний риніт він згодом може перерости в бронхіальну астму або у більш тяжку форму самого риніту. Також з часом може розширюватися спектр алергенів до яких буде мати чутливість.Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти