Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="276509"]
Матеріали українською мовою

 У Софії Київській представили колекцію етнічного одягу, що зцілює

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2022.12.05
0
У Національному заповіднику “Софія Київська” пройшов показ колекції бренду СТРІЙ – зцілює одягу. Дизайнер – Ганна Заклецька

У Національному заповіднику “Софія Київська” пройшов показ колекції бренду СТРІЙ – одягу, що зцілює. Дизайнер – Анна Заклецька – відома українська теле- та радіоведуча, громадська діячка, вокалістка фольк-дуету VRODA та дослідниця фольклору та язичництва, української культури та традицій у дохристиянському прочитанні. 

Це перша дизайнерська лінія теплого щоденного етнічного одягу від Анни Заклецької, в яку увійшли 13 образів – в’язані сукні до підлоги, брючні костюми та спідниці, що створені з мериносової вовняної пряжі й прикрашені в‘язаними нагрудними прикрасами-кризами та автентичними візерунками. Вони є точними копіями орнаментованої вишивки з власної колекції вишиванок Анни, що налічує 20 одиниць. Серед них вишиванки віком понад 100 років. Основні кольори колекції – білий, червоний та чорний. 

Колекція СТРІЙ створена на основі знань, отриманих з розповідей бабусі Анни – Гані 1922 року народження, що більшість життя прожила на Хмельниччині та Рівненщині, про ткацтво, знахарство, філософію життя, Бога, мову, обряди, закони буття, джерело щастя та сенси, заради яких ми втілилися. А також з розповідей людей, з якими Заклецька спілкувалась впродовж 30 років у власних фольклорних експедиціях Україною та світом.


“Ціль, цілий, цілісний, цілющий – усі ці слова, об'єднані спільним коренем та передбачають наповненість, однорідність і відсутність прогалин/надщерблень. Шкірні звук, колір, форма мають свою частоту колівання. Своя сорочка ближча до тіла: наші рідні звуки та візерунки резонують із частотою шкірного з нас – тим самим роблячи нас цілісними, міцними, захищеними. Щоб це відчути та вміти цим користуватися, важливо пізнавати собі та жити усвідомлено”, – пояснює Ганна Заклецька. 

Ескізи моделей були намальовані Анною ще в десятирічному віці. Але рішення відновити малюнки та розпочати виробництво колекції прийшло у лютому 2021 року, в ніч смерті Сергія Проскурні, якого вона вважає своїм “сценічним батьком”. Тоді режисер прийшов Ані уві сні й сказав: «Анюсю, скільки можна стидатись! Бери і роби!». Анна прокинулась шокована, знайшла сховані з дитинства ескізи і взялась за виробництво. Дитячі ескізи промалювала «начисто» її сестра Іванна.

Більшість одиниць колекції є двосторонніми або можуть носитись у 2-5 варіантах. Таким чином, маючи три одиниці, можна отримати 5 різних образів: від повсякденного до вечірнього. Виробником колекції є Київська фабрика JENADIN. 

Колекція супроводжується виданням книжки-лукбуку з тлумаченнями #відбабусі про значення візерунків, цифр, кольорів та пояснює сутність обрядового кола українців ще дохристиянського впливу.

Показ пройшов у театралізованому форматі за мотивами українського дохристиянського міфу про створення світу. Дійство, режисером якого, до речі, також стала Анна Заклецька, розповіло як із всевидячого ока, чорної діри-Нави, з’являється проявлений світ — червона Ява, і вселенське світло – біла Права. В якості моделей на подіум вийшли артисти з родинного вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» під керівництвом мами Анни – Раїси Заклецької. 

Спеціальною гостею показу стала Надія Васіна – колишня учасниця національної збірної з художньої гімнастики, найгнучкіша дівчина України. На подіум також вийшла співачка Ейра. 

Музичний супровід показу створено спільно з Олександром Жижченком, за участю бандуриста гурту ONUKA Євгена Йовенка та віртуоза, музыканта НАОНІ, продюсера Олеся Журавчака (сопілка).

Гостями заходу стали – Лесь Подерв'янський, Семен Горов та Яна Помазан, Павло Шилько, Влада Литовченко, Настя Вергелес, Славік Соломко, Алла Мартинюк, Тетяна Власова, Ілона Довгань, Ірина Ступка, Ярослав Джусь на інші.

У день презентації запущень сайт проекту www.striy.com.ua, на якому впродовж тижня діють особливі ціни: кошти, отримані з продажу, перераховані БФ Світлани Легкої «Світлий». Впродовж програми вечора також було продано перший комплект колекції на аукціоні – також на користь БФ «Світлий», який відкрив збір на генератор для медичного стабілізаційного пункту під Бахмутом.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти